środa, 28 lipca 2021 15:49

Zderzenie pociągu z ciężarówką

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środowe popołudnie na drodze krajowej nr 15 miedzy Gnieznem a Trzemesznem.

Do zdarzenia doszło 28 lipca około godziny 15 na przejeździe kolejowym w Wymysłowie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pociąg pospieszny jadący od strony Gniezna uderzył w tył ciężarówki znajdującej się na przejeździe.

W wyniku uderzenia czołem lokomotywy w krawędź pojazdu, uszkodzone okno zraniło maszynistę pociagu. Kierujący ciężarówką nie odniósł żadnych obrażeń, ani także żaden z około 500 pasażerów jadących w wagonach.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Trzemeszno i JRG Gniezno. Maszynista trafił pod opiekę strażaków, a następnie zespołu ratownictwa medycznego. Z uwagi na uszkodzenia lokomotywy, pociąg nie mógł kontynuować jazdy i jego pasażerowie będą musieli się przesiąść do innego podstawionego składu. Okoliczności zdarzenia ustali policja.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Oglądający piątek, 30 lipca 2021 10:40 napisane przez Oglądający

  Do komentujących Na zdjęciach wyraźnie widać że szlabany zostały uszkodzone !

 • Link do komentarza Obserwator środa, 28 lipca 2021 19:44 napisane przez Obserwator

  To szlabany były otwarte ze wjechał pod pociąg?

 • Link do komentarza gonzo środa, 28 lipca 2021 18:07 napisane przez gonzo

  Przecież tam są szlabany! Czyżby nie działały? Czy nie były zamknięte???

 • Link do komentarza Bolo środa, 28 lipca 2021 16:21 napisane przez Bolo

  Pewnie kolejny niewidomy kierowca ciężarówki. No przecież nie będzie czekał jak inni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane