niedziela, 18 lipca 2021 08:12

Utonięcie w Jeziorze Powidzkim

 
Utonięcie w Jeziorze Powidzkim Źródło: OSP Powidz

W sobotni wieczór służby zostały powiadomione o mężczyźnie, który miał wyskoczyć z łodzi do jeziora i nie wypłynąć. 

Do zdarzenia doszło 17 lipca, po godzinie 19.30. Wówczas to służby zostały powiadomione o mężczyźnie, który podczas pływania łódką po Jeziorze Powidzkim od strony Anastazewa, miał wskoczyć do wody i nie wypłynąć na powierzchnię.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano kilka jednostek straży m.in. z Powidza, Konina i Słupcy, w tym także specjalistyczną grupę wodno-nurkową.

Poszukiwania mężczyzny trwały około 2 godziny, a po ujawnieniu ciała i wydobyciu go na brzeg, rozpoczęto reanimację, która jednak nie przyniosła rezultatu - stwierdzono zgon 59-letniego mężczyzny. Okoliczności zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane