poniedziałek, 05 lipca 2021 14:29

Zdarzenie samochodu dostawczego z pociągiem

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na ul. Południowej w Gnieźnie, gdzie samochód dostawczy wjechał pod pociąg towarowy.

Do zdarzenia doszło 5 lipca, około godziny 14. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, samochód dostawczy jadący od strony ul. Pustachowskiej w kierunku ul. Zacisze, wjechał pod pociąg towarowy z cysternami wypełnionymi ropą i benzyną - skład zmierzał do Wrześni.

W wyniku tego pojazd został zepchnięty z drogi i uderzył w słup trakcyjny, powodując jego pęknięcie, a część dostawczego została zmiażdżona przez wagony. Czoło składu zatrzymało się około 350 metrów od przejazdu. Kierujący pojazdem wysiadł z niego o własnych siłach - odniósł obrażenia głowy.

Działania na miejscu prowadziły JRG Gniezno i OSP Mnichowo. Poszkodowany trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Na czas akcji przejazd ul. Południową został zablokowany. Okoliczności zdarzenia ustali policja oraz komisja do badania wypadków kolejowych.

AKTUALIZACJA GODZINA 17:00. Jak poinformowała KPP Gniezno w oficjalnym komunikacie:- 25-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno kierujący Fiatem Ducato podczas jazdy ulicą Południową, na oznakowanym przejeździe kolejowym nie dostosował się do znaku STOP, w wyniku czego zderzył się z pociągiem towarowym relacji Gdańsk - Olszyce. Kierowca został przewieziony karetką pogotowia na badania do szpitala. Jak ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego maszynista i kierujący busem byli trzeźwi. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Piotruś Pan niedziela, 24 października 2021 11:03 napisane przez Piotruś Pan

  Panie tirowiec. Po to są przepisy ruchu drogowego, by je przestrzegać. A jak ktoś jeździ i ogląda filmy (w tirach to powszechne niestety), to przejazd nawet ze szlabanami na idiotów nie zadziała (patrz wypadek tira wiozącego koparkę na naczepie w okolicy Zbąszynka)

 • Link do komentarza Tirowiec wtorek, 06 lipca 2021 21:04 napisane przez Tirowiec

  Każdemu z panstwa komentujących to wydarzenie proponuje sie przejechac busem przez ten przejazd i potem o komentarz

 • Link do komentarza Kiniu poniedziałek, 05 lipca 2021 17:06 napisane przez Kiniu

  W Pyszczynie to tylko autobusy MPK i nieliczni kierowcy zatrzymują się na STOPIE większość gna jakby znaku nie bylo.

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 05 lipca 2021 16:57 napisane przez urzędas

  Sam STOP nie wystarcza. Tam jest teraz coraz większy ruch, to przecież jeszcze miasto i prezydentowi powinno zależeć na bezpieczeństwie jego mieszkańców. Powinien więc zabiegać o co najmniej światła jeżeli nie jeszcze o zapory. Kierowanie miastem to naprawdę odpowiedzialna funkcja i nie polega wyłącznie na kwiatkach i ozdóbkach .

 • Link do komentarza Anna K poniedziałek, 05 lipca 2021 16:31 napisane przez Anna K

  Chyba musi dojść do prawdziwej tragedii żeby PKP zainteresowało się bezpieczeństwem na tym przejeździe. Kawałek dalej gdzie ruch jest znikomy są rogatki a tu gdzie więcej aut jeździ nie ma. Kpina.

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 05 lipca 2021 15:46 napisane przez Obserwator

  Tak to jest jak się ignoruje znak STOP!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane