środa, 23 czerwca 2021 15:29

Strażacy z powiatu gnieźnieńskiego pomagali po nawałnicy w Poznaniu

 
Strażacy z powiatu gnieźnieńskiego pomagali po nawałnicy w Poznaniu źródło: OSP Trzemeszno i PSP Gniezno

Do późnych godzin nocnych trwały działania strażaków z kilku jednostek powiatu gnieźnieńskiego na terenie Poznania i okolicy, gdzie pomagały w usuwaniu skutków ulewy.

W miniony wtorek przez Poznań i pobliskie miejscowości przeszła potężna ulewa, która spowodowała liczne podtopienia dróg, tuneli, sklepów, zakładów pracy, szpitali i domów mieszkalnych. Już po około godzinie trwającej ulewie zdano sobie sprawę, że ilość zgłoszeń będzie tylko rosła, dlatego na pomoc wezwano także jednostki z ościennych powiatów województwa wielkopolskiego.

Jak informowaliśmy wczoraj w godzinach popołudniowych, krótko przed godziną 16 z Gniezna wyruszyły zastępy z kilku jednostek, wyposażone we wszystkie posiadane pompy. Powiatowy pluton ratowniczy "Gniezno" składał się z OSP Trzemeszno, OSP Witkowo oraz OSP Zdziechowa oraz JRG Gniezno, które po dotarciu w rejon koncentracji zajęły się przede wszystkim odpompowywaniem wody m.in. z zalanego dużego zakładu pracy na Antoninku w Poznaniu. Działania wszystkich zastępów z naszego powiatu zakończyły się o godzinie 2 w nocy, kiedy wozy wróciły do swoich baz.

Na miejscu działania prowadziły także jednostki z powiatu grodziskiego, szamotulskiego, wrzesińskiego, międzychodzkiego, słupeckiego oraz Śremu i Trzcianki. 

Mimo iż po godzinie 16 nad Gniezno również dotarła duża ulewa, to jednak nie wyrządziła ona takich przeszkód i strat, jak w Poznaniu. Odnotowano jedynie kilka interwencji, które wymagały wypompowania wody z piwnic budynków oraz otrzymaliśmy informacje o kilku większych kałużach na drogach na terenie Gniezna. 

źródło: OSP Trzemeszno i PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane