środa, 23 czerwca 2021 09:28

Zakład stanął - pracownicy strajkowali

 
Zakład stanął - pracownicy strajkowali źródło zdjęcia: Konfederacja Pracy Trzemeszno

W środowy ranek, zgodnie z zapowiedziami związkowców, pracownicy trzemeszeńskiej fabryki zaprzestali pracy na dwie godziny.

W miniony poniedziałek informowaliśmy, że w zakładzie pracy położonym w Trzemesznie zapowiadany jest strajk ostrzegawczy. Za jego organizacją opowiedziała się znaczna większość pracowników, biorących udział w referendum.

Zgodnie z zapowiedziami, w środowy ranek na dwie godziny wszyscy odeszli od swoich stanowisk pracy w Parocu: - Sukces akcji strajkowej. Zakład stanął. Na wiecu spotkała się cała załoga. Dziękujemy za udział, aktywność i samodyscyplinę. Pracownicy zachowali się wzorcowo. Dzisiejsza akcja pokazała, że razem możemy wszystko. Nikt nie może już w to wątpić. Walczymy dalej o godność pracy i płacy! - informują związkowcy.

Jak informują organizatorzy strajku, jest on efektem braku porozumienia z zarządem firmy. Związkowcy mają trzy postulaty - podwyższenia dodatku stażowego, gwarancji umów o pracę na czas nieokreślony dla każdego pracownika już po sześciu miesiącach zatrudnienia oraz waloryzację płac.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Krzywdy środa, 23 czerwca 2021 21:58 napisane przez Krzywdy

    Dobrze że pracownicy moją kamizelki z nazwą fabryki

  • Link do komentarza Tolek środa, 23 czerwca 2021 21:26 napisane przez Tolek

    Brawo! Tak się walczy o lepszą płace.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane