poniedziałek, 21 czerwca 2021 14:09

Wypożyczyli żaglówkę, która... rozpadła się w trakcie pływania

 
Wypożyczyli żaglówkę, która... rozpadła się w trakcie pływania źródło: WOPR Kosewo

Do zdarzenia, które na szczęście zakończyło się dobrze dla jego uczestników, doszło w minioną niedzielę na Jeziorze Powidzkim.

Sytuacja miała miejsce 20 czerwca, przed godziną 15. Wówczas to służby zostały zawiadomione o żaglówce, która miała się przewrócić na Jeziorze Powidzkim. Na miejsce skierowano straż pożarną, ale także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Po dotarciu na miejsce zastano trzy osoby znajdujące się w wodzie, którym "towarzyszyła" tonąca łódź. Osoby znajdujące się w wodzie, które były już zmęczone i wyziębione, zostały wyciągnięte a sama łódź doprowadzona do brzegu. Jak relacjonuje WOPR Kosewo, ratowników zaskoczył jeszcze inny widok: - Dookoła nas na powierzchni unosi się kilkadziesiąt plastikowych pustych butelek po wodzie, które najprawdopodobniej służyły jako komory wypornościowe tejże jednostki, a sama łódź uległa rozwarstwieniu. Zaznaczyć trzeba, iż łódź ta była z wypożyczalni - informuje WOPR Kosewo, apelując by przed wypożyczeniem każdego sprzętu do pływania, sprawdzać jego stan techniczny.

źródło: WOPR Kosewo

3 komentarzy

  • Link do komentarza Lucyna Kuzma poniedziałek, 21 czerwca 2021 15:57 napisane przez Lucyna Kuzma

    Kontrola natychmiadtiwa wypożyczalni i surowe kary...

  • Link do komentarza Pytajnik poniedziałek, 21 czerwca 2021 15:28 napisane przez Pytajnik

    To była Czarna Perła. Absolutny bezwypadek.

  • Link do komentarza żeglarz poniedziałek, 21 czerwca 2021 14:19 napisane przez żeglarz

    To była żaglówka typu OMEGA ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane