czwartek, 10 czerwca 2021 16:03

Ciężarówki nadal rozjeżdżają ulice na os. Pławnik

 

Mimo iż objazd zamkniętej ul. Wolności obowiązuje już od końca marca, to nadal wielu kierowców lekceważy ograniczenia tonażu i jeździ na skróty przez osiedle Pławnik.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z mieszkanek tej części miasta, która przesłała do nas film z jednej z takich sytuacji, do jakiej doszło w czwartek 10 czerwca, przed godziną 11. Jadąc ul. Leśną zgodnie z objazdem w kierunku ul. Grunwaldzkiej, tuż po wjechaniu na zakręt drogi jej oczom ukazał się duży ciągnik siodłowy z naczepą, którego nie powinno w tym miejscu być. Ograniczenie tonażu w tym miejscu wynosi 3,5 tony. 

- Mimo zakazu tonażowego kierowcy aut ciężarowych nadal jeżdżą objazdem wyznaczonym dla osobówek, co może grozić niebezpieczną kolizja. Myślę, że należy to nagłaśniać, aby policja zaangażowała się w częstsze kontrole na tym odcinku drogi - przekazała w wiadomości gnieźnianka.

Przypomnijmy iż po wprowadzeniu objazdów, problem ciężarówek jeżdżących ulicami osiedlowymi został zweryfikowany przez Inspekcję Transportu Drogowego - działania ujawniły wielu kierowców, którzy decydowali się na jazdę na skróty z pominięciem obowiązującego tranzyt objazdu przez ul. Witkowską i Wrzesińską. Jak jednak widać - problem nadal występuje.

Jednocześnie też otrzymujemy sygnały iż wielu kierowców ciężarówek poruszających się wyznaczonym objazdem, notorycznie porusza się przez ul. Witkowską i Wrzesińską z nadmierną prędkością. 

 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza janciovodnik poniedziałek, 14 czerwca 2021 13:45 napisane przez janciovodnik

  Dawać mandaty do upadu.

 • Link do komentarza Bartii niedziela, 13 czerwca 2021 18:47 napisane przez Bartii

  Policja pojawiła się w trakcie meczu i tylko siedzieli w radiowozie ,ale gdy koniec nastąpił buch do auta i zwinęli się ;) brawo oni

 • Link do komentarza Fis piątek, 11 czerwca 2021 19:13 napisane przez Fis

  Postawić inspekcje na kilka dni

 • Link do komentarza jarosławl piątek, 11 czerwca 2021 08:54 napisane przez jarosławl

  A gnieżnieńskiej drogówce bardziej "opłaca się ganiać" po Mąkownicy.

 • Link do komentarza Logika czwartek, 10 czerwca 2021 22:21 napisane przez Logika

  Jedną ulice naprawią, trzy zniszczą. Gdzie są służby odpowiedzialne za pilnowanie porządku? Postawić patrol 24h i będzie kasa na naprawę tych dróg. Podobne sytuacje widać w całym mieście. Nowe chodniki niszczone przez durnych kierowców, którzy parkują gdzie popadnie. Na ul. Wrzesińskiej już się nie da chodzić takie wyrwy w chodniku. Na ale kibice gdzieś muszą stanąć. No to zajmują cały teren zielony i chodnik. Ktoś za to przecież zapłaci.

 • Link do komentarza wiktoria czwartek, 10 czerwca 2021 18:03 napisane przez wiktoria

  Robić zdjęcia i wysyłać na policję

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane