środa, 19 maja 2021 14:24

W gminie Gniezno pojawiły się pojemniki na nakrętki

  mn

Cztery zielone pojemniki na plastikowe nakrętki w kształcie podkowy zostały postawione w Gminie Gniezno.

Kosze służące zbiórce nakrętek od opakowań na napoje zostały postawione przy Szkołach Podstawowych w Jankowie Dolnym, Szczytnikach Duchownych oraz w Zdziechowie. Taki pojemnik można znaleźć również przy strażnicy OSP w Mnichowie.

Od pierwszych dni pojemniki cieszą się sporym zainteresowaniem, gdyż nakrętek z dnia na dzień przybywa. Wkrótce na każdym z pojemników zostanie określony cel zbiórki nakrętek. A ten jest szczytny, gdyż zbiórka organizowana jest na chore dzieci. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości nakrętek będzie można je wymienić na potrzebny specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Gniezno do wrzucania zebranych nakrętek do gminnych zbiorów w wyżej wymienionych lokalizacjach. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało nam się w tym roku postawić chociaż cztery takie pojemniki w naszej gminie. Jeżeli będą się sukcesywnie zapełniać, to w przyszłym roku na pewno będziemy chcieli postawić kolejne pojemniki w kształcie podkowy w kolejnych miejscowościach Gminy Gniezno. Kształt, jaki został dla nas specjalnie stworzony, podkowa - symbol naszej gminy, to dla nas doskonała promocja. Wykonanie jest bardzo staranne i precyzyjne, stąd ogromne podziękowania dla wykonawcy za swoją pracę, firmie Armonbis z Gniezna – mówi Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno. Koszt wykonania i zamontowania pojemników wyniósł niecałe 10 000 złotych brutto.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane