wtorek, 18 maja 2021 15:18

Stypendia dla najlepszych zawodowców od WIG

 

Po raz pierwszy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, działającego przy ul. Słowackiego. 

Wydarzenie z uwagi na sytuację panującą wczesną wiosną było odkładane dwukrotnie, ale w końcu czterech uczniów CKZiU doczekało się wyróżnień za osiągnięte wyniki w nauce. Stypendia ufundowane zostały przez Wielkopolską Izbę Gospodarczą, która zrzesza liczne przedsiębiorstwa. Te, które cały czas poszukują pracowników w wielu zawodach i liczą na to, że wspólne działania zachęcą innych do nauki.

- Spotkaliśmy się, by docenić i wyróżnić uczniów za ich wysiłek. Za to, że podjęli się wyzwania, które postawiliśmy im na początku roku, że przyjęli formułę naszej szkoły, a mianowicie równaj w górę - mówił Sylwester Sip, dyrektor CKZiU. 

- Myślę, że każda kwota, nie tyle pod względem finansowym jest istotna, ale ważne jest to, że poprzez nasz wysiłek zostaliśmy w jakiś sposób docenieni - przyznał starosta Piotr Gruszczyński, dodając iż tym samym promuje się również szkolnictwo zawodowe, które wciąż przez wielu nie jest doceniane, a tymczasem potrzeby rynku są jednoznaczne - potrzeba fachowców.

- Naszą misją, jako każdej izby gospodarczej czy stowarzyszenia zrzeszającego przedsiębiorców, jest wspieranie ich w codziennych dylematach, problemach, a jednym z takich jest we współczesnym świecie gospodarczym kwestia dostarczania siły do zakładów pracy. W tym zakresie my, jako Wielkopolska Izba Gospodarcza, takie działania podejmujemy - mówił Karol Sikorski, prezes WIG. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane