wtorek, 11 maja 2021 11:10

Jechał przeładowany pustakami

 
Jechał przeładowany pustakami źródło: WITD

Kolejny przeładowany zespół pojazdów zatrzymali inspektorzy z Gniezna na drodze ekspresowej S5. Nie obeszło się bez mandatu dla kierowcy i kary pieniężnej dla przewoźnika.

Krajowy niezarobkowy przewóz drogowy cegieł i pustaków ceramicznych na potrzeby własne wykonywał polski przewoźnik na trasie z Gniezna do Kostrzyna zespołem pojazdów, który 6 maja zatrzymali dynamicznie wielkopolscy inspektorzy na drodze ekspresowej S5.

Pojazd z przyczepą ważył zamiast dozwolonych 40 t, prawie o dwie tony za dużo, bo 41,85 t. Po stronie naruszeń inspektorzy zapisali m.in.: przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 1,85 t, brak zezwolenia kategorii czwartej na przejazd pojazdem nienormatywnym, niezabezpieczenie ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położenia.

Wobec powyższego zostanie też wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorstwa na kwotę 5 tys. zł., a kierowca otrzymał mandat karny w łącznej wysokości 500 zł. Po kontroli zespół pojazdów został doprowadzony do normatywności, a nadmiar ładunku trafił na inny podstawiony pojazd.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane