środa, 21 kwietnia 2021 10:03

Wandal zdemolował boisko zbudowane przez mieszkańców

 
Wandal zdemolował boisko zbudowane przez mieszkańców zdjęcie: Rada Osiedla Numer VIII Dalki

Nieznany na tę chwilę sprawca rozjechał murawę boiska, które w sporej części zostało wykonane przez mieszkańców na osiedlu Dalki.

O sytuacji informuje miejscowa rada osiedla, która niejednokrotnie była organizatorem wydarzeń odbywających się na boisku przy ul. Gajowej. Na zdjęciach, które wykonano, widać iż sprawca wandalizmu wjechał samochodem na boisko i rozjechał murawę.

- Kolejny raz akt wandalizmu na naszym boisku. Jak tu się nie wkurzać. Dzieciaki mają gdzie pograć w piłkę. Wyjść z domu po lekcjach przy komputerze a tu taki idiota niszczy!!! Jesteśmy zbulwersowani tą sytuacją - napisano na stronie rady osiedla, której przedstawiciele nie kryją przy tym wyraźnie swojego zdenerwowania. 

Boisko, które powstało przy ul. Gajowej, jest inicjatywą mieszkańców tego osiedla. Dawniej zapomniany teren został kilka lat temu wyrównany i zagospodarowany na boisko, tworząc tym samym dodatkowe miejsce do rekreacji na osiedlu. 

To niestety nie jest odosobniony przypadek wandalizmu w miejscach rekreacji na terenie Gniezna. Podobne sytuacje mają miejsce także na os. Pustachowa w rejonie ul. Czeremchowej, gdzie notorycznie uszkadzana jest cała infrastruktura na miejscowym placu zabaw oraz w pobliżu. Takie postępowanie jest o tyle zastanawiające, że z tych miejsc korzysta dużo osób i to na osiedlu domów jednorodzinnych, gdzie z reguły większość osób się zna lub kojarzy. 

 

zdjęcie: Rada Osiedla Numer VIII Dalki

2 komentarzy

  • Link do komentarza Sąsiadka środa, 21 kwietnia 2021 11:10 napisane przez Sąsiadka

    Na osiedlu Pustachowa- Czeremchowa, bardzo często chłopcy korzystają z scateparku, który jest w budowie... Teren jeszcze jest ogrodzony, a dzieciaki tam jeżdżą, słuchają muzyki z głośnika, a ich odzywki i słownictwo, tragedia... W jednym zdaniu cztery razy k***a i to dzieciaki może 13-14lat.

  • Link do komentarza Mieszkanka środa, 21 kwietnia 2021 10:14 napisane przez Mieszkanka

    Serio nie wiem co trzeba mieć w głowie. Tak naprawdę jakiś cymbał sam sobie zaszkodził, bo przecież ten obiekt jest dostępny dla każdego. Brak słów na głupotę. Żal tylko pracy i nerwów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane