piątek, 09 kwietnia 2021 17:55

Nowe parkomaty zastępują stare

 

Biuro Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie wymieniło 5 sztuk parkomatów w podstrefie A. Starsze piętnastoletnie modele zastąpiono nowoczesnymi urządzeniami. 

Parkomaty zostały wymienione na ulicy Chrobrego, Sienkiewicza i Łubieńskiego. Wszystkie zostały już uruchomione i działają od 8 kwietnia, a stare (szare) wykorzystywane do tej pory zostały zakryte i są już wyłączone.

Dzięki tej wymianie zakup biletów parkingowych ma być zdaniem urzędników zdecydowanie sprawniejszy. Nowe urządzenia przystosowane są do tego, by w przyszłości można było w nich zamontować czytniki kart płatniczych. Biuro SPP docelowo planuje w ciągu kolejnych dwóch lat wymianę wszystkich pozostałych starszych modeli parkomatów w podstrefie A, tak aby można było w tej podstrefie wprowadzić czytniki kart.

źródło: UM

3 komentarzy

  • Link do komentarza przegrana policja kontra wandale niedziela, 11 kwietnia 2021 19:40 napisane przez przegrana policja kontra wandale

    Ciekawe kto będzie czyścił zamalowywane spray-ami baterie słoneczne na szczycie parkomatów by one w ogóle działały .

  • Link do komentarza X sobota, 10 kwietnia 2021 13:35 napisane przez X

    "by w przyszłości można było w nich zamontować czytniki kart płatniczych. " Dlaczego nie od razu?

  • Link do komentarza wściekły piątek, 09 kwietnia 2021 22:05 napisane przez wściekły

    Miasto Gniezno ciągle cierpi na nadmiar gotówki. Zamiast bardziej jeszcze rozreklamować mibilbilet to wyrzucają wielkie pieniądze na nowe automaty. Do diabła, po diabła ? A ty człowieku sie martw jak tu zapłacić te podatki na rzecz miasta. a oni twoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi szastają na prawo i lewo bez umiaru. W innych miastach podatki są o jedną trzecią niższe niż w Gnieźnie .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane