środa, 07 kwietnia 2021 08:01

Problemy przez źle przewożoną koparkę

 
Problemy przez źle przewożoną koparkę źródło: WITD

10 tys. złotych może kosztować przedsiębiorcę przejazd nienormatywnym pojazdem po drodze ekspresowej ruchu S5.

Nienormatywność grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych w naczepie oraz przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów stwierdzili inspektorzy po dynamicznym zatrzymaniu zespołu pojazdów na drodze S5 niedaleko Gniezna, 2 kwietnia br.

Jak stwierdzono, był to  to przewóz nienormatywny, bez zezwolenia kategorii piątej. Nacisk potrójnej osi nienapędowej w naczepie, przy normie 24,0 t, wyniósł po zważeniu 27,75 t, czyli był za duży o 15,63 proc. Rzeczywista masa całkowita przekroczyła też o 8,5 proc, czyli o 3,4 t, normę i wyniosła 43,4 t.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 10 tys. zł. Zespołu pojazdów nie usunięto na parking strzeżony, bowiem został na miejscu doprowadzony do normatywności. Na punkt kontrolny przyjechał operator i koparka została w końcu przesunięta do przodu, dociążono tym samym podwójną oś napędową w ciągniku siodłowym i doprowadzono do odciążenia grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych w naczepie.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane