piątek, 02 kwietnia 2021 14:49

Potrącenie przez rowerzystę. Do pomocy wezwano straż

 

W piątkowe południe doszło do zdarzenia na jednym z trzemeszeńskich osiedli, gdzie nastolatek potrącił pieszą idącą chodnikiem. 

Do zdarzenia doszło przy ul. Piastowskiej w Trzemesznie przed jednym z budynków wielorodzinnych. Jak wynika z ustaleń policji, 12-letni kierujący rowerem potrącił 60-letnią pieszą, która w wyniku upadku odniosła obrażenia. Na miejsce, z uwagi na brak wolnych karetek, zadysponowano OSP Trzemeszno oraz do wsparcia także JRG Gniezno. 

Strażacy udzielili pomocy poszkodowanej, która miała podejrzenie złamania. Po przybyciu zwolnionego zespołu ratownictwa medycznego, została przekazana do karetki. Po tym 60-latkę przewieziono do szpitala, gdzie potwierdzono złamanie jednej z kończyn. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

To już kolejny przypadek w ostatnim czasie w naszym regionie, kiedy do zdarzeń dysponowani są strażacy w celu udzielenia pomocy przedmedycznej. Przypomnijmy iż kilka dni temu w centrum Gniezna lądował śmigłowiec LPR, a dwa tygodnie temu był on też dwukrotnie wzywany do działań w gminie Trzemeszno. W międzyczasie nie brakowało także innych działań w zastępstwie ZRM.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane