czwartek, 25 marca 2021 12:48

ITD ruszyło do walki z ciężarówkami na os. Pławnik

 

Po licznych uwagach mieszkańców o ciężarówkach rozjeżdżających ulice na os. Pławnik, dodano oznakowanie oraz na miejscu pojawiły się odpowiednie służby.

W miniony wtorek informowaliśmy iż mieszkańcy już od poniedziałku, a więc od momentu zamknięcia przejazdu ul. Wolności, skarżą się na ciężarówki rozjeżdżające ulice osiedlowe. Wszystkie one nie są dostosowane do ciężkiego tranzytu, który zaczął kluczyć na wąskich drogach, nieposiadających chodników. Efektem była także nasza publikacja na bazie uwag oraz zdjęć nadesłanych do redakcji.

Jak się okazało, w sprawie zareagowało już Miasto, które dostawiło dodatkowe oznakowanie: - Zaobserwowaliśmy rzeczywiście, że kierowcy samochodów ciężarowych próbują ominąć zastosowane rozwiązania. Dostawiliśmy na ul. Leśnej i ulicach sąsiednich ograniczenia tonażu - przekazał nam dziś wiceprezydent Jarosław Grobelny. Objazd dla tranzytu od samego początku poprowadzony został ul. Wrzesińską i Witkowską przez Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków.

Teoria i znaki swoje, a kierowcy nadal swoje. Dlatego dziś na os. Pławnik pojawiły się pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego, która już dokonuje zatrzymań pojazdów mających masę większą niż 3,5 tony. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Adam piątek, 26 marca 2021 08:26 napisane przez Adam

    Oby częściej w tym miejscu się pojawiała

  • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 25 marca 2021 21:51 napisane przez Gnieźnianin

    Gdyby oznakowanie było wyraźne i jasne nie byłoby tam ciężarówek, ale w Gnieźnie od minionej epoki zajmuje się tym osoba, która od lat nie ma o tym pojęcia. Swego czasu chciałem tej osobie zafundować wycieczkę za zachodnią granicę aby zobaczyła jak to się robi fachowo, nie skorzystała. Odporna osoba na naukę i doświadczenie a skutki mamy w naszym mieście.

  • Link do komentarza Michał czwartek, 25 marca 2021 19:26 napisane przez Michał

    Brawo, nareszcie ktoś oprzytomniał!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane