poniedziałek, 22 marca 2021 15:10

Zabrakło karetek - przyleciały śmigłowce

 
Zabrakło karetek - przyleciały śmigłowce archiwum redakcji

Nietypowa sytuacja miała miejsce w poniedziałkowe przedpołudnie na terenie gminy Trzemeszno. Do dwóch interwencji związanych z problemami zdrowotnymi zadysponowano śmigłowce LPR.

Do obu zdarzeń doszło jeden po drugim, tuż po godzinie 11. Najpierw przy ul. Kościuszki w Trzemesznie do jednej z osób, która doznała nagłego problemu zdrowotnego, nie można było zadysponować karetki pogotowia - nie było w tym czasie wolnej. W to miejsce wezwano zastęp OSP Trzemeszno, a na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Poznania, który lądował na jednym z parkingów na terenie miasta. Po udzieleniu pomocy medycznej przez zastęp OSP, pacjent został przekazany medykom. 

Niemal w tym samym czasie podobna sytuacja miała miejsce w Lubiniu, kilka kilometrów od Trzemeszna. Tym razem poszkodowanym był mężczyzna z nagłym zatrzymaniem krążenia - na miejsce przedysponowany został zastęp JRG Gniezno, który jechał w kierunku Trzemeszna do pierwszego zdarzenia. Również i w tym przypadku, z uwagi na brak wolnej karetki, wezwany został śmigłowiec LPR, który przyleciał do Lubinia aż z Bydgoszczy. Niestety, mimo starań ratowników, nie udało się uratować mężczyzny, u którego stwierdzono zgon. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza zenon środa, 24 marca 2021 00:03 napisane przez zenon

    "Zobacz Europo jak pięknie mozna żyć"

  • Link do komentarza Kibic poniedziałek, 22 marca 2021 16:48 napisane przez Kibic

    Proszę tą ofiarę dopisać do statystyk zgonów dzięki COVIDOVI. Więcej ludzi umiera z braku dostępu do lekarza i pomocy niż przez ten cały Śrowid

  • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 22 marca 2021 15:37 napisane przez kierowca

    Dzis mijałem 3 karetki, które jeździły po mieście na sygnale i nie podejmowały żadnych czynności po za chalaswm

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane