czwartek, 18 marca 2021 14:33

Ludzkie szczątki odkryte podczas prac ziemnych

 
Ludzkie szczątki odkryte podczas prac ziemnych źródło: KPP Gniezno

W minioną środę policja została powiadomiona o ujawnieniu ludzkich szczątków, które odkryli pracownicy firmy instalacyjnej prowadzący roboty w Trzemesznie.

W środę, 17 marca pracownicy firmy energetycznej, podczas prac ziemnych wykonywanych przy przy ścianie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie, natrafili na fragmenty kości ludzkich. Prace zostały przerwane, a o odkryciu został powiadomiony Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu.

- W czwartek na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki i archeologa. Wstępne czynności na miejscu, a także okoliczności sprawy i umiejscowienie wskazują, nie znalezisko nie ma związku z działaniem przestępczym. Kości zostały przez archeologa zabezpieczone do dalszych badań - poinformowała asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Szczątki znalezione przy budynku szkoły znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terenu, na którym stoi trzemeszeńska bazylika. Mogą więc one pochodzić z dawnego przykościelnego cmentarza.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane