poniedziałek, 08 marca 2021 07:32

Wysoki mandat za korzystanie z cudzej karty

 
Wysoki mandat za korzystanie z cudzej karty źródło: WITD

Posługiwał się kartą kierowcy, która nie była jego własnością, tylko członka rodziny właścicieli przedsiębiorstwa. Wielkopolscy inspektorzy ukarali szofera wysokim mandatem.

4 marca na drodze ekspresowej S5 patrol inspektorów z Gniezna sprawdzał normatywność przejeżdżających pojazdów. Do kontroli sprowadził dynamicznie zespół pojazdów, którym na trasie Rokietnica – Warszawa wykonywany był transport koparki gąsienicowej pojazdem nienormatywnym.

Podczas kontroli dokumentów, kierowca pojazdu okazał zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 60 t i tutaj sprawa była jasna oraz wszystko zgodnie z prawem. Okazało się jednak, że szofer posługiwał się nie swoją kartą kierowcy i został za to ukarany mandatem w wysokości 2000 zł.

Z kolei przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne na łączną kwotę 3450 zł, bowiem nie był też spełniony wymóg ręcznego wprowadzenia danych na kartę kierowcy.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Endriu poniedziałek, 08 marca 2021 16:28 napisane przez Endriu

    Dziwię się że kierowcy nie ostrzegają się przed Krokodylami??????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane