piątek, 05 marca 2021 12:51

Areszt dla sprawcy śmiertelnego pobicia

 
Areszt dla sprawcy śmiertelnego pobicia źródło: KPP Gniezno

Podejrzany o brutalne pobicie kobiety, w efekcie którego doszło do jej zgonu, został aresztowany na trzy miesiące.

Przedwczoraj informowaliśmy o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w centrum Gniezna. W miniony wtorek 2 marca służby zostały wezwane do jednego z pustostanów w śródmieściu, w którym miało dojść do pobicia bezdomnej kobiety. Po dotarciu na miejsce okazało się, że poszkodowana 44-latka znajduje się w tak ciężkim stanie, że wymaga natychmiastowej pomocy medycznej - policjanci wezwali na miejsce pogotowie i rozpoczęli reanimację do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Po przywróceniu czynności życiowych kobieta została przetransportowana do szpitala w Gnieźnie, gdzie 3 marca w godzinach rannych zmarła.

W sprawie zatrzymano 38-letniego mężczyznę, który był na miejscu zdarzenia i który również należy do środowiska osób bezdomnych. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności, jeżeli zostanie bezsprzecznie ustalone, iż zgon kobiety był następstwem zachowania podejrzanego. W piątek 5 marca Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 38-latka trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie. Sprawa jest w toku.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane