poniedziałek, 01 marca 2021 11:02

Spłonął samochód organizacji pomagającej bezdomnym - ruszyła zbiórka

 

Kilka dni temu w środku nocy doszło do pożaru samochodu, który służył stowarzyszeniu "Dom", od lat działającego na rzecz bezdomnych z Gniezna i okolic.

Do pożaru pojazdu doszło w nocy 21 lutego - ogień objął samochód, zaparkowany w pobliżu jednego ze schronisk stowarzyszenia przy ul. Pocztowej. 10-letni Citroen Berlingo służył organizacji jako auto dostawcze, pomagając w transporcie darów przekazanych na rzecz bezdomnych oraz w komunikacji z drugim ośrodkiem, mieszczącym się przy ul. Kawiary.

- Służył "Pomocnej Przystani" nie tylko do przewozu towarów i sprzętu, ale w szczególności zawoził naszych schorowanych i niepełnosprawnych, często w podeszłym wieku podopiecznych do przychodni i szpitali, nawet do Poznania. Samochód jest niezbędny do sprawnej i bezpiecznej pracy. Żałujemy, ale niestety, ze względów finansowych samochód był nieubezpieczony. Strata samochodu jest szczególnie przykra, bo na niego nasi bezdomni mieszkańcy uczciwie zarobili swoją pracą, a nasz mieszkaniec, szczególnie zaangażowany pan Tadeusz jako kierowca, nie szczędził sił i dbał o sprawność samochodu. Tym wszystkim jesteśmy bardzo wstrząśnięci i zmartwieni - piszą przedstawiciele Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie "DOM".

Jak poinformowała organizacja, obecna sytuacja panująca w kraju ogranicza możliwość pracy podopiecznych, przez co trudno jest podjąć się dodatkowego zarobku na rzecz zakupu nowego samochodu. Dlatego stowarzyszenie uruchomiło zbiórkę finansową, która pozwoli wesprzeć cel, jakim jest zakup nowego pojazdu do działalności obu schronisk. Inicjatywę można wesprzeć pod tym adresem.

https://pomagam.pl/stowarzyszeniedom

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane