piątek, 26 lutego 2021 19:37

Zabójstwo przed dyskoteką - oskarżony został uniewinniony!

 

Ponad dwa lata po krwawej bójce kilku osób przed dyskoteką w Mieleszynie, oskarżony o spowodowanie śmiertelnego ugodzenia nożem został uniewinniony przez Sąd Okręgowy.

Dziś miał miejsce finał rozprawy, w trakcie której sąd rozpatrywał sprawę zabójstwa, które miało miejsce w Mieleszynie we wrześniu 2018 roku. Przypomnijmy iż wówczas to przed dyskoteką w tej wsi doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem 28-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego. Wówczas też w sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn - jednego za spowodowanie uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, a drugiego za pomoc w ukryciu narzędzia zbrodni. 

Wkrótce też wobec Tomasza Ł., mieszkańca Konina, skierowano zarzut zabójstwa, a od momentu zatrzymania przez służby przebywał w areszcie. Mężczyzna był wcześniej karany, ale także był znany jako osoba współpracująca z organami ścigania. Postępowanie przed Sądem Okręgowym toczyło się już od dłuższego czasu i dziś zapadł wyrok w tej sprawie. 

Jak informuje TVP Poznań, mimo iż prokurator domagał się wobec Tomasza Ł. kary 25 lat więzienia, oskarżony został ostatecznie uniewinniony. Jak przedstawiono w toku postępowania, miał on zostać podczas imprezy zaatakowany, był goniony i bity przez tłum ludzi, a noża użył w obronie własnej. Nie ustalono ostatecznie, ile osób brało udział w bójce. 

- Wyraził wielokrotnie skruchę na temat tego zdarzenia, przepraszał rodzinę. Zwracam także uwagę na fakt, że on nigdy w toku postępowania nie wnosił o uchylenie tymczasowego aresztowania - mówił  adwokat Jędrzej Kwiczor, obrońca oskarżonego.  TVP Poznań podało, że pełnomocnik pokrzywdzonej rodziny zamierza składać apelację w tej sprawie. 

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza u poniedziałek, 07 marca 2022 11:50 napisane przez u

  Z nożem na dyskotekę. To chociaż za noszenie przy sobie niebezpiecznego narzędzia nie powinien zostać skazany?

 • Link do komentarza M.K. niedziela, 06 marca 2022 21:08 napisane przez M.K.

  Bezprawie!!!

 • Link do komentarza polonia wtorek, 02 marca 2021 18:11 napisane przez polonia

  Pis dokonuje rozbiórki sądów. Wystarczy sprawdzić kto dziś orzeka, a kto kiedyś. Brakuje doświadczenia, no i potem tak bywa. Myślę, że druga instancja zmieni ten wyrok... .....

 • Link do komentarza Kozak wtorek, 02 marca 2021 11:18 napisane przez Kozak

  łada konfident

 • Link do komentarza amadeusz poniedziałek, 01 marca 2021 09:50 napisane przez amadeusz

  broniliście sądów to macie!!!!

 • Link do komentarza Tomasz sobota, 27 lutego 2021 21:49 napisane przez Tomasz

  Biedaczek,dobrze, że miał pod ręką nóż to przeżył.Ciekawe,czy to sędzia był na tej dyskotece , że taki wyrok?

 • Link do komentarza ariel87 sobota, 27 lutego 2021 17:05 napisane przez ariel87

  "ale także był znany jako osoba współpracująca z organami ścigania" i wsio jasne

 • Link do komentarza iwan sobota, 27 lutego 2021 17:01 napisane przez iwan

  Ot polskie sądy...

 • Link do komentarza sks sobota, 27 lutego 2021 14:36 napisane przez sks

  A jakie było tło tej burdy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane