wtorek, 19 stycznia 2021 12:05

Pięcioraczki: Anastazja, Klara, Laura, Maksymilian i Wiktoria

 

Poznaliśmy imiona dzieci, które 27-letnia gnieźnianka urodziła w poznańskim szpitalu. Wszystkie są zdrowe i w dobrej kondycji.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy wczoraj, przedstawiciele poznańskiego szpitala przy ul. Polnej przekazali nieco więcej informacji na temat wyjątkowego porodu, który miał miejsce w tamtejszej lecznicy. Na świat przyszła bowiem piątka dzieci, których matka jest mieszkanką Gniezna.

Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży w minioną niedzielę 17 stycznia po godzinie 20 w przeciągu 15 minut - to cztery dziewczynki i jeden chłopiec: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Dzieci są w dobrej kondycji, a po narodzinach każde z nich otrzymało przynajmniej siedem punktów w skali Apgar. Ważą po około 700 gramów - najmniejsza jest Anastazja, a największy Maksymilian. Przy porodzie asystowało 30 lekarzy i osób z personelu medycznego.

Jak przekazali przedstawiciele poznańskiego szpitala, 27-letnia pacjentka została do nich przekazana z Gniezna kiedy była już w 24. tygodniu ciąży. Kobieta była poddana stałej obserwacji i opiece medycznej, a ciążę starano się przedłużać na tyle, na ile było to możliwe - w niedzielę jednak zaczął się już poród, dlatego zdecydowano się na cesarskie cięcie, co jest normalnym zabiegiem w takich przypadkach. 

Najbliższe tygodnie dzieci spędzą w inkubatorach. Matka piątki dzieci jest w dobrej formie, a po porodzie popłakała się ze szczęścia. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Krzysztof środa, 20 stycznia 2021 21:47 napisane przez Krzysztof

  ZDROWIA dla dzieci i rodziców

 • Link do komentarza Zenas środa, 20 stycznia 2021 10:05 napisane przez Zenas

  No to będzie wesele, jak się patrzy!

 • Link do komentarza Daniel wtorek, 19 stycznia 2021 21:17 napisane przez Daniel

  GRATULACJE

 • Link do komentarza Joanna wtorek, 19 stycznia 2021 17:43 napisane przez Joanna

  fanka Lewandowskich...

 • Link do komentarza Blondi wtorek, 19 stycznia 2021 15:53 napisane przez Blondi

  Gratulacje dla dzielnej mamusi

 • Link do komentarza gnieźnianie wtorek, 19 stycznia 2021 12:59 napisane przez gnieźnianie

  Niech te wszystkie ludzie z tego paskudnego marszu w Gnieźnie zobaczą te śliczne dzieciątka i sztab lekarzy, którzy wszelkimi siłami i wiedzą starają się o utrzymanie dzieci w dobrej kondycji. Rodzicom i personelowi medycznemu gratulacje!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane