poniedziałek, 11 stycznia 2021 20:03

Duży pożar magazynu na przedmieściach Gniezna

 

Kilka zastępów straży pożarnej gasi pożar magazynu odzieży sportowej, znajdującego się na Dalkach. W celu jego gaszenia trzeba było rozcinać stalowe ściany budynku.

D​o zdarzenia doszło 11 stycznia, po godzinie 19. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, służby otrzymały powiadomienie o pożarze, jaki został zauważony w rejonie ul. Skrajnej i Osiedla Ogrodowego na Dalkach, tuż za granicą miasta. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gniezno oraz OSP Mnichowo. Po dotarciu pierwszych z nich zastano rozległy pożar stalowej przybudówki magazynu odzieży sportowej. Po krótkim rozpoznaniu zdecydowano o zadysponowaniu na miejsce kolejnych zastępów do pomocy m.in. OSP Modliszewo i OSP Zdziechowa. 

Działania prowadzone przy gaszeniu pożaru, z którego ogień wydobywał się na zewnątrz, utrudniał brak dostępu do wnętrza pomieszczeń, dlatego strażacy musieli za pomocą pił tarczowych rozcinać ściany stalowe magazynu. Akcję utrudniał także gryzący dym wydobywający się z palących się tekstyliów i gumy pochodzących z odzieży przechowywanych w budynku, który rozchodził się po całym osiedlu.

W chwili obecnej działania gaśnicze na Dalkach cały czas trwają. Na miejscu obecna jest również policja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Gniezno sobota, 16 stycznia 2021 12:13 napisane przez Gniezno

  Tak jak w filmie Ziemia Obiecana budują ubezpieczają podpalają i oczkodowanie jest.

 • Link do komentarza Puk puk wtorek, 12 stycznia 2021 19:29 napisane przez Puk puk

  Troche empatii ..co sie z Wami ludzie dzieje..

 • Link do komentarza TM poniedziałek, 11 stycznia 2021 23:25 napisane przez TM

  Głowę daję, że było wysoko ubezpieczone... :-)

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 11 stycznia 2021 21:47 napisane przez Obserwator

  Kryzys tu tez widać ze zawitał...

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 11 stycznia 2021 20:49 napisane przez czytelnik

  Pali się firma, a nie ma nikogo, kto ma do niej klucze? Przecież Gniezno, to nie Nowy Jork!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane