poniedziałek, 11 stycznia 2021 08:16

Stypendia od Wielkopolskiej Izby Gospodarczej dla uczniów CKZiU

  mn

W piątek podpisano aneks do wcześniej przyjętego porozumienia pomiędzy Wielkopolską Izbą Gospodarczą a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

Dzięki niemu, uczniowie w roku szkolnym 2020/21, w klasie patronackiej WIG, otrzymają półroczne stypendium w wysokości 100 zł miesięcznie. Fundatorem grantu jest Wielkopolska Izba Gospodarcza.

Stypendia będą wypłacane trzem uczniom spełniającym surowe wymogi. Aby otrzymać 100 zł miesięcznie wymagane jest uzyskanie średniej ocen powyżej 4,5 oraz zachowania co najmniej bardzo dobrego, a także frekwencji na poziomie minimum 95%. Pierwsza tura przewiduje pomoc finansową w miesiącach luty - czerwiec 2021. Następna pomoc zostanie przyznana na kolejne pół roku po weryfikacji ocen, zachowania i frekwencji.

Porozumienie zostało podpisane przez Karola Sikorskiego - prezesa Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w Gnieźnie oraz Sylwestra Sipa - dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. -Wielkopolska Izba Gospodarcza w Gnieźnie od początku dążyła do wymiernego wspierania szkolnictwa zawodowego - mówi Karol Sikorski, prezes WIG i dodaje: - Utworzenie klasy patronackiej to nie lada wyzwanie. Młodzież jest jednak coraz bardziej świadoma tego, że wykształcenie zawodowe otwiera drzwi do uzyskania dobrej, dobrze płatnej pracy. Pracodawcy coraz bardziej cenią osoby posiadające wiedzę praktyczną i potrafiące odnaleźć się w danym środowisku pracy. Nasi członkowie chętnie przyjmują praktykantów, którym nie tylko zapewniają stypendia, ale także późniejsze zatrudnienie.

Na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Gospodarczej znajduje się katalog informacyjny dla uczniów. Można w nim znaleźć nie tylko ofertę kształcenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, ale także informacje o miejscach praktyk, a nawet możliwościach zatrudnienia (link do katalogu).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane