poniedziałek, 28 grudnia 2020 08:10

Migawki z miasta - suchej drogi przez park

 

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców Gniezna, który zwrócił naszą uwagę na stan jednej z częściej uczęszczanych ścieżek prowadzących przez Park Miejski.

Drogę z dworca w kierunku osiedla Tysiąclecia wielu mieszkańców pokonuje pieszo. Wielu z nich korzysta z przejścia przez Park Miejski także w formie rekreacyjnej, ale jeden z gnieźnian, który w tej sprawie się skontaktował, należy do tej pierwszej grupy. Tej, która w zasadzie codziennie musi pokonywać tę samą drogę i widzi, że pewne problemy na niej nie znikają - tak jakby nikt ich nie zauważał. Zwłaszcza urzędnicy. 

- Tak już jest od dobrych dwóch lat, jak nie więcej. Wystarczy trochę deszczu i woda stoi na całej szerokości ścieżki, która jest rozjechana przez samochody wywożące zieleń - opisuje swoje spostrzeżenia pan Marek. Przejście, o którym mowa, jest położone na odcinku od nasypu kolejowego w kierunku ul. Parkowej. Na miejscu można było jedynie potwierdzić słowa mieszkańca - wodę stojącą w dwóch miejscach na całej szerokości ścieżki i rozdeptane błoto po bokach. 

Pozostaje tylko pytanie, dlaczego w tym samym czasie, kiedy jest okazja do chwalenia się nową ulicą, chodnikiem, skwerem, gdzieś dalej takie oczywiste i wymagające naprawy kwestie czekają, aż ktoś się nad nimi "zlituje" lub w ogóle zauważy?

16 komentarzy

 • Link do komentarza Zenon sobota, 02 stycznia 2021 16:47 napisane przez Zenon

  Hm... Beton źle, mokro po deszczu w parku źle.... Weźcie się ludzie ogarnijcie.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 01 stycznia 2021 22:50 napisane przez Gnieźnianin

  Do Kuba a może zamiast głupio krytykować krytykujących zły stan Parku, zaproponować coś sensownego dla rozwiązania zgłaszanego problemu ?

 • Link do komentarza Natala środa, 30 grudnia 2020 12:30 napisane przez Natala

  30 lat temu był inny system w Polsce i nie porównuj tamtego okresu do dzisiejszych czasów. Dzisiaj miastem rządzi człowiek wybrany z ludu i lud ma prawo wymagać wypełniania przez niego pierwszoplanowych zadań, a nie bawienia się w hocki klocki ku radości gawiedzi. Las Vegas na święta? Komu jest potrzebne, skoro suchą nogą nie można przejść przez park? To samo z chodnikami i jezdniami w centrum miasta. Wstyd!

 • Link do komentarza miastowy środa, 30 grudnia 2020 12:18 napisane przez miastowy

  Ten tern jest podmokły i nie ma co wydziwiać nad zalaną alejką.

 • Link do komentarza emeryt wtorek, 29 grudnia 2020 22:31 napisane przez emeryt

  Realisto, czasy czynów społecznych dawno minęły. Jak widać nie wylazłeś z komunizmu i marzą się tobie dawne czasy. Jako emeryt, ale przede wszystkim jako mieszkaniec tego miasta mam prawo wymagać od wybranej przez nas władzy wypełniania obowiązków przede wszystkim podstawowych, które są priorytetem dla zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. A jeżeli prezydent miasta bawi się w jakieś stwory, które nie tylko nie upiększają miasta, a generują koszty ,to moim obowiązkiem jest upomnieć władzę, która nie potrafi odpowiednio zarządzać. Dzisiaj znowu w skrzynce dostałem jakieś niepotrzebne gazecisko, w którym na grubym kredowym papierze prezydent pisze to, co już dawno było podane we wszystkich lokalnych mediach. Tak się wydaje nasze pieniądze? To jest nieumiejętna gospodarka, którą mam prawo także skrytykować.

 • Link do komentarza Kuba wtorek, 29 grudnia 2020 14:48 napisane przez Kuba

  Jak jest deszcz to jest mokro i jest kalurza. Czy 30 lat temu ktoś robił aferę że w parkach są kałuże? Najlepiej gdyby czerwone dywany rozwinięto dla państwa co z naturą zgodzić się nie może.

 • Link do komentarza Realista wtorek, 29 grudnia 2020 12:15 napisane przez Realista

  Emerycie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś, wykorzystując swój wolny czas, zaczął działać w czynie społecznym i coś dla dobra ogółu uczynił. Nie sztuka smęcić i utyskiwać na prezydenta, który w miarę posiadanych funduszy i tak skutecznie reanimuje nasze miasto.

 • Link do komentarza Ser wtorek, 29 grudnia 2020 04:22 napisane przez Ser

  Faktycznie tam zawsze jest syf ale tam Pan Budasz nie biega tylko na łazienkach więc sobie zrobił

 • Link do komentarza Daniel poniedziałek, 28 grudnia 2020 23:19 napisane przez Daniel

  Gniezno to wieś, a na wsi wiadomo jak jest. Nawet przed laty taki mądry człowiek powiedział,, byłeś w Gnieźnie widziałeś jaka to wieś,, (korona królów).

 • Link do komentarza oli poniedziałek, 28 grudnia 2020 21:33 napisane przez oli

  kałuża w parku,no co za skandal

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 28 grudnia 2020 18:53 napisane przez Mieszkaniec

  Kto jest winny tego, że jest zima? Sorrki taki mamy klimat.

 • Link do komentarza Marek Z. poniedziałek, 28 grudnia 2020 14:19 napisane przez Marek Z.

  To miejsce w Parku Andersa zasługuje też na uwagę z innego powodu. Jak skręci się z tej zalanej ścieżki na mostek prowadzący w kierunku ulicy Marcinkowskiego to na wyspie poczujemy wielki smród. Smród ten pochodzi z kanału okalającego wyspę. W tym kanale woda jest dosłownie żółta od ....... . Kto ją taką czyni powinni ustalić Strażnicy Miejscy i Sanepid. Prawdopodobnie do tego kanału ktoś z pobliskich posesji nielegalnie odprowadza jakąś zakopaną rurą swoje " chemiczne nieczystości". To powinno się skończyć jeszcze w tym roku !!

 • Link do komentarza emeryt poniedziałek, 28 grudnia 2020 13:10 napisane przez emeryt

  Jaki pan taki kram. A zresztą, jaki to park? Jedzcie do innych miast w Polsce, a także w Europie, to zobaczycie prawdziwe parki. W naszym mieście to nędza, nawet pozostałości po dawnej świetności doszukać się nie można.

 • Link do komentarza Major Gross poniedziałek, 28 grudnia 2020 12:24 napisane przez Major Gross

  Ludzie naprawdę wymyślają... Nie mają się czego czepiać, więc jak w okresie jesienno/zimowym jest mokro to zaczyna im to przeszkadzać haha Naprawdę żenujące :-) Ale w sumie dobrze, że mają tylko takie zmartwienia...

 • Link do komentarza pieszy parkowy poniedziałek, 28 grudnia 2020 10:11 napisane przez pieszy parkowy

  Tak niestety jest na tym odcinku i w kilku innych rejonach, np. część ścieżki między zejściem do parku z ul. Sobieskiego (niedaleko stacji Shell) a Pod Przykrywką / InterCars jest fragmentami podmokła i wyjątkowo nierówna, a dalej do ulicy Parkowej (na wysokości Kaufland) pozbawiona oświetlenia. To są trasy regularnie uczęszczane przez mieszkańców Tysiąclecia, Konikowa, Wierzbiczan, itd. Te miejsca są rzadko oczyszczane z liści po jesieni, a ciężkie samochody służb komunalnych (np. PEC, utrzymanie zieleni) dokładają swoje.
  Sucha nogą po deszczu nie ma co tam chodzić, o bezpieczeństwie po zmierzchu też trudno mówić...
  Mamy ładne inne parki, tereny nad j. Winiary i Jelonek (brawo), ale Park Miejski jeszcze nie jest wystarczająco zadbany przez UM. Może chociaż te ścieżki można poprawić zanim znajda się środki i czas na cały park?

 • Link do komentarza słońce gniezna poniedziałek, 28 grudnia 2020 09:23 napisane przez słońce gniezna

  Dumnie zrobiony skwer na Lecha za 150 tysięcy a tutaj bród przez podmokły park. Gospodarz jak się patrzy:)))))))

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane