piątek, 11 grudnia 2020 08:45

Kontrole ITD w rejonie powidzkiej bazy

 
Kontrole ITD w rejonie powidzkiej bazy źródło: WITD

Inspekcja Transportu Drogowego w ostatnim czasie przyjrzała się pojazdom przewożącym materiał budowlany na teren jednostki wojskowej w Powidzu.

W minioną środę inspektorzy prowadzili działania, mające na celu skontrolowanie pojazdów dowożących towar na teren bazy wojskowej. W trakcie tych działań ujawniono nieprawidłowości, które skutkowały zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

W pierwszym przypadku chodziło o pojazd ciężarowy, który miał niezabezpieczony ładunek piasku oraz niewłaściwy stan techniczny i to mimo potwierdzonego niedawnego badania. Jak się okazało, wywrotka miała nieszczelny układ pneumatyczny oraz uszkodzony zbiornik paliwa z wgnieceniami. Za stwierdzone naruszenia kierowca został ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 250 zł, zatrzymano też dowód rejestracyjny tatry. 

W drugim przypadku inny kierowca, który również przewoził materiał budowlany na teren jednostki, został zatrzymany z uwagi na inne widoczne nieprawidłowości. Kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała, że stopnie schodów kabiny zostały zamocowane przy użyciu drutów. Podczas wyjaśnień szofer stwierdził, że lepiej nie wchodzić na te stopnie, ponieważ grożą zerwaniu, ale związał je za pomocą drutów w celu poprawy komfortu pracy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Kierowca piątek, 11 grudnia 2020 10:08 napisane przez Kierowca

    Kilka lat za późno. Drogi w tym rejonie są katastrofalne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane