środa, 02 grudnia 2020 07:54

Zakończono prace przy lewoskręcie w Goślinowie

  mnopr

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył budowę lewoskrętu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194A z drogą powiatową nr 2213P w Goślinowie.

Petycję w sprawie poprawy bezpieczeństwa na tej drodze wojewódzkiej podpisało kilka miesięcy temu blisko 700 mieszkańców miasta i gminy Gniezno. W wyniku przeprowadzonej inwestycji polegającej na przebudowie skrzyżowania, powstało rozwiązanie, które ma umożliwiać kierowcom jadącym z Goślinowa swobodny wyjazd na drogę wojewódzką oraz wjazd z tej drogi w kierunku ich wsi. W obrębie skrzyżowania obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nowa  organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu uwzględnia również możliwość dojazdu do pobliskich posesji mieszkańcom, wbrew ich wcześniejszym obawom.

Należy przypomnieć, że petycja w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 194A dotyczyła również skrzyżowania z ulicą Gdańską, gdzie w ciągu roku dochodzi do wielu zdarzeń drogowych a samo skrzyżowanie jest niebezpieczne zarówno dla kierujących pojazdami, jak i pieszych. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wpisał budowę sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu do planowanych inwestycji i miejmy nadzieję, że zostanie ona wykonana w roku 2021.

Inicjatywę radnej gminy Gniezno Wioletty Nawrockiej i radnego miasta Gniezna Tomasza Dzionka poparły również samorządy - powiatowy, miejski i gminny oraz prezydent Tomasz Budasz i starosta Piotr Gruszczyński.


2 komentarzy

 • Link do komentarza Marcin środa, 02 grudnia 2020 11:37 napisane przez Marcin

  Gdyby mieszkańcy sobie nie wywalczyli, to zjazdu na posesję by nie było. Poza tym skrzyżowanie zrobiło się jeszcze bardziej niebezpieczne dla pieszych. Brak jakichkolwiek oznakowanych przejść dla pieszych , brak doświetlenia skrzyżowania jak i brak odpowiedniego oznakowania wysepek które po zmroku są słabo widoczne, zwłaszcza jadąc od strony Gniezna -nie poprawiły bezpieczeństwa a wręcz przeciwnie- piesi są jeszcze bardziej narażeni z powodu braku jakiegokolwiek pobocza którym mogliby się przemieszczać. Gdyby redaktor który pisał artykuł, pofatygował się choć na chwilę i porozmawiał z mieszkańcami, sprawdził jak wygląda sytuacja po zmroku, to może przestał by tak zachwalać wykonaną na szybko tzw. „ poprawę bezpieczeństwa”. Nie mówię, że to nie było potrzebne ale nie zostało wykonane prawidłowo.

 • Link do komentarza O.K. środa, 02 grudnia 2020 11:07 napisane przez O.K.

  Jechałam tą drogą już kilka razy od czasu zakończenia inwestycji.
  Uważam, że obecnie jest bardziej niebezpieczne, niż przed remontem. Brak oświetlenia wyspy. Zastosowane znaki drogowe nie są odblaskowe.
  Brak wypadku można tylko wytłumaczyć faktem, że drogą tą jeżdżą głowie okoliczni mieszkańcy.
  Jeśli ta inwestycja została już odebrana, to jest to skandal.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane