niedziela, 22 listopada 2020 17:51

Powidz otrzymał wóz strażacki, wygrany dzięki frekwencji

 
Powidz otrzymał wóz strażacki, wygrany dzięki frekwencji źródło: Gmina Powidz

Frekwencja - taką nazwę otrzymał nowy samochód strażacki, który został przekazany do OSP Powidz. Pojazd wygrano w "Bitwie o wozy" - konkursie ogłoszonym przez MSWiA.

W ramach tegorocznych wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs dla tych gmin, które będą mogły się poszczycić najwyższą frekwencją. Do zmagań wystartowało wiele ochotniczych jednostek, które zachęcały do udziału w głosowaniu. Niestety na terenie powiatu gnieźnieńskiego nie udało się żadnej z nich tego uzyskać, ale tuż za miedzą w gminie Powidz już tak. 

Jak się okazało, Powidz został jednym ze zwycięzców "Bitwy o wozy" w drugiej turze - do urn poszło bowiem 80,14% obywateli tej gminy. W wyborach prezydenckich w tej gminie wygrał Rafał Trzaskowski, zdobywając 58,45% głosów. Wzrost frekwencyjny jest o tyle widoczny, że pięć lat temu do urn w Powidzu poszło 52,51% uprawnionych i wówczas w gminie wygrał Bronisław Komorowski.

W miniony piątek do Powidza przyjechał wygrany samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes Benz Atego 4x4. Pojazd posiada zbiornik na wodę 4,3 tys. litrów, a jego koszt wynosił 859 tys. złotych. Został on przekazany dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w kwocie 800 tys. złotych. Dodatkową kwotę dodała od siebie Gmina Powidz. W wyniku ogłoszonego konkursu na nazwę dla pojazdu, spośród kilkunastu propozycji, zdecydowano iż nowy Mercedes będzie nosił określenie "Frekwencja".

źródło: Gmina Powidz

2 komentarzy

  • Link do komentarza Robert niedziela, 22 listopada 2020 23:54 napisane przez Robert

    Uwaga bo słyszałem że race są niebezpieczne ;)

  • Link do komentarza Władek niedziela, 22 listopada 2020 20:33 napisane przez Władek

    Brawo. Jak będzie potrzebna pomoc na lotnisku przy np pożarze lasu, to na pewno nie będziemy się wstydzili przed Amerykanami .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane