wtorek, 22 września 2020 19:28

Karina G. z podwyższonym wyrokiem!

 
Karina G. w trakcie rozprawy w lutym 2020 r. Karina G. w trakcie rozprawy w lutym 2020 r. archiwum redakcji

Sad Okręgowy w Poznaniu podwyższył karę więzienia dla Kariny G., byłej opiekunki MOPS w Gnieźnie, która znęcała się nad 80-letnią podopieczną.

W lutym 2020 roku Karina G. została skazana przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie na 3 miesiące pozbawienia wolności i rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wysokości 20 godzin miesięcznie. Ponadto otrzymała zakaz wykonywania zawodu opiekunki przez 7 lat. Zarówno oskarżyciel, jak i obrońca wnieśli apelację od wyroku. Rozprawa odbyła się dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

Jak poinformował TVN24, sędzia Mariusz Sygrela ocenił iż postępowanie przeprowadzone w Gnieźnie było prawidłowe, ale kara dla sprawczyni jest zbyt łagodna. Po rozpatrzeniu sprawy wydał on wyrok, skazując Karinę G. na karę roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Sąd utrzymał również w mocy resztę kary, czyli m.in. 7-letni zakaz pracy w zawodzie opiekunki. Wyrok jest prawomocny.

- Mamy do czynienia z osobą starszą, która została pokrzywdzona przez chorobę, nie ma zdolności poruszania się, jej świat to był pokój i łóżko. Była zdana na łaskę innych ludzi. Taka osoba musi polegać na swoich opiekunach, a spotkało ją to, co najgorsze: fizyczne i psychiczne znęcanie się - mówił sędzia uzasadniając wyrok w relacji TVN24.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Siostra sobota, 03 października 2020 20:36 napisane przez Siostra

  Obwiniona, sama będąca już starszą kobietą, z pewnością zdaje sobie sprawę, że jak trafi do przytułki dla staruszek, to oprócz ciągłego bicia za karę, będzie katana innymi karami, takimi jak klepanie w lydkę, klepnięcia w pośladki itp. klepnięcia w celu wywołania ran i odleżyn aby umilić umieranie staruszce, karne zastrzyki, karne lewatywy, karne trzymanie w brudnej pielusze, niepodawanie picia itp.

 • Link do komentarza Fabio środa, 23 września 2020 21:40 napisane przez Fabio

  Endriu, potępiać należy zły uczynek, ale nie człowieka. Wiem, ze to trudno, ale ten świat tak jest właśnie skonstruowany.

 • Link do komentarza Endriu środa, 23 września 2020 07:38 napisane przez Endriu

  Na każdym kroku powinna ona być napiętnowana za to co zrobiła!!

 • Link do komentarza senior wtorek, 22 września 2020 19:38 napisane przez senior

  Niech ten wyrok będzie ostrzeżeniem dla innych pseudoopiekunek!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane