piątek, 11 września 2020 13:32

Powstał skrót na dworzec z ul. Składowej

 

Mieszkańcy chcący dostać się na stację kolejową lub w kierunku centrum, nie muszą już pokonywać remontowanego wiaduktu. Na czas prowadzonych prac utworzono przejście dla pieszych między peronem a ul. Składową.

Wychodząc naprzeciw problemom komunikacyjnym, jakie pojawiły się w związku z zamknięciem wiaduktu nad torami kolejowymi, które mają potrwać ponad rok, utworzono dodatkowe rozwiązanie dla osób chcących przedostać się do centrum miasta.

Od poniedziałku 14 września możliwe będzie przejście od ul. Składowej do peronu nr 3 na stacji kolejowej. Przejście zaczyna się w rejonie łuku ul. Składowej i ul. Surowieckiego, prowadzi przez tereny pokolejowe Parowozowni Gniezno i dalej przez tory na peron. Stąd piesi muszą jednak kierować się na przejście podziemne w kierunku dworca. Docelowo to rozwiązanie ma działać jedynie przez czas zamknięcia wiaduktu. 

- To przejście zostało uruchomione dzięki współpracy Miasta z zarządcami tego terenu. Podziękowania należą się PKP Nieruchomości, która pozwoliła na wytyczenie tego przejścia przez teren parowozowni, a dalsze przejście przez tory to uprzejmość PKP PLK. Miasto podjęło się działań inwestycyjnych - jest to 86 tys. złotych, które wyłożono na zabezpieczenie tego przejścia, ogrodzenie go i oświetlenie - przyznał wiceprezydent Jarosław Grobelny. Przejście ma być czynne całą dobę, a nocą jest doświetlone. 

Na potrzeby mieszkańców na ul. Składowej wytyczono 40 nowych miejsc postojowych, które zostały wyznaczone na jezdni. W przypadku dużego zainteresowania stawianiem aut po tej stronie miasta i korzystania z przejścia, tymczasowy parking ma zostać powiększony o teren przyległy, należący do prywatnego przedsiębiorcy.

Uwaga - przy korzystaniu przejścia przez tory należy zachować szczególną ostrożność. Pociągi jadące tymi torami będą zwalniać do 20 km/h i włączać sygnały dźwiękowe. Pamiętać także należy o korzystaniu z przejścia podziemnego - nad przestrzeganiem tych zasad będą czuwać Strażnicy Ochrony Kolei.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza leon czwartek, 17 września 2020 00:09 napisane przez leon

  Takie przejście powinno funkcjonować na stałe, przyczyni się to do rozwoju dzielnicy

 • Link do komentarza M środa, 16 września 2020 13:35 napisane przez M

  a czy przewidziano stojaki rowerowe?

 • Link do komentarza Kilo niedziela, 13 września 2020 05:48 napisane przez Kilo

  Super pomysł. Mam nadzieję, że ta koncepcja zostanie rozbudowana i wprowadzona na stałe.

 • Link do komentarza wert sobota, 12 września 2020 07:44 napisane przez wert

  86 tysiecy zlotych za barierki z odzysku w dodatku krzywo ulozone i bez jakiejkolwiek logiki, przy peronie 3 do pokonania maly labirynt z tych barierek, dzieci sie pewnie uciesza. Chyba ze ta farba zolta taka droga, albo ten cement wylany na podjazd do wozkow przy kladkach peronowych, ktory juz sie kruszy. Zenada dno i wstyd, wszystko z naszych pieniedzy. Grunt ze ten co mial zarobic to zarobil.

 • Link do komentarza Tadzio piątek, 11 września 2020 23:12 napisane przez Tadzio

  Fajny pomysł,ale 86 000 zł taka prowizorka. Kto to wykonał? Firma z Australii?

 • Link do komentarza Marek Z. piątek, 11 września 2020 21:22 napisane przez Marek Z.

  Wielkie brawa dla pomysłodawcy !!

 • Link do komentarza Jurek piątek, 11 września 2020 20:42 napisane przez Jurek

  Parking dla dojeżdżających i połączenie z Trzema Mostami ąż się prosi !!!

 • Link do komentarza Kuba piątek, 11 września 2020 20:05 napisane przez Kuba

  Genialny pomysł.

 • Link do komentarza Marek Dener piątek, 11 września 2020 15:45 napisane przez Marek Dener

  Już kiedyś o tym pisałem. Także wysyłałem taki wniosek w trakcie tych słynnych warsztatów dot. terenu parowozowni. Na jej terenie powinien powstać parking dla samochodów, a takie przejście powinno funkcjonować cały czas (nie tylko w czasie remontów). Przejście przez tory można zabezpieczyć szlabanami dla pieszych (takie rozwiązania funkcjonują na dworcach kolejowych). Należy się to mieszkańcom południowej części miasta.

 • Link do komentarza Szymon Zieliński piątek, 11 września 2020 15:08 napisane przez Szymon Zieliński

  Bardzo rozsądne rozwiązanie. Gratuluję dobrego pomysłu choć realizacja, za te 86 tys. mogła by być w trochę lepszym standardzie. Ale pomysł dobry.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane