sobota, 08 sierpnia 2020 14:27

Zderzenie auta z wąskotorówką

 
Zderzenie auta z wąskotorówką zdjęcie nadesłane

W sobotnie popołudnie doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej.

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia na ul. Witkowskiej w trakcie wykonywania ostatniego kursu pociągu, wyjeżdżającego po godzinie 14.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z lokomotywą spalinową. W wyniku tego pociąg przeciągnął pojazd, uderzając w barierki.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a pociąg musiał zakończyć swój kurs. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Paseratti wtorek, 18 sierpnia 2020 07:04 napisane przez Paseratti

  Problemem nie jest kolejka tylko kierowcy. Dla przypomnienia każdy mecz żużlowy j głos spikera; kierowca Paseratti o numerze rej PGN proszonybo przestawienie pojazdu, który blokuje wąskotorówkę.

  Mecz w mecz to samo.

 • Link do komentarza avalon środa, 12 sierpnia 2020 20:01 napisane przez avalon

  Znak "stop" zawsze musi występować z linią zatrzymania a ona jest namalowana w krawędzi ulicy Witkowskiej. Zatrzymujący się prawidłowo kierowcy stoją więc... na torach. Nawet gnieźnieński ZDM nie brał pod uwagę że na tym nieużywanym od wielu lat torze cokolwiek jeszcze kiedyś pojedzie.

  Nie wiem kto jest właścicielem samej kolejki ale nie jest ona przygotowana do ruchu - kierowcy wyjeżdżający na Witkowska także z tej uliczki powinni mieć widoczność oraz odpowiedni znak przed skrzyżowaniem z torem wąskotorówki. Na tej drodze nie ma jednak żadnego znaku ostrzegawczego, że kierujący zbliża się do przejazdu kolejowego.

  Z tego powodu nie jest to przejazd kolejowy na zasadach ogólnych.

  Przejazd tej ciuchci ulicami miasta powinien być więc nadzorowany przez pracownika wąskotorówki który kierowałby ruchem.

  Jeszcze jak ta ciuchcia jeździła w miarę regularnie to zatrzymywała się przed przejazdami i pomocnik motorniczego wychodził i zatrzymywał ruch. Tak było kiedyś i tak samo powinno być teraz bo trasa nie jest przygotowana do ruchu pociągów i ich kolizyjnych relacji z ruchem samochodowym czy pieszym.

  Wina za zdarzenie jest po stronie zarządcy drogi (brak oznakowania przejazdu kolejowego) ale przede wszystkim po stronie operatora kolejki wąskotorowej który w takiej sytuacji powinien kierować ruchem podczas każdego przejazdu.

 • Link do komentarza kolejarz wtorek, 11 sierpnia 2020 10:45 napisane przez kolejarz

  Panie avalon, jeżeli jest STOP to sprawa jasna i na nic Pańskie dywagacje. Otóż kierowca powinien być zawsze przewidujący, nawet wtedy, gdy mu ktoś poza pasami włazi na jezdnię. Fakt, że kolejka tamtędy przejeżdża dwa razy do roku nie jest ŻADNYM usprawiedliwieniem. Są tory, jest znak stopu i sprawa dla każdego sądu jasna i oczywista.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 10 sierpnia 2020 18:03 napisane przez avalon

  Nie chcę się bawić w sędziego, ale...
  Zdarzenie miało miejsce się na wyjeździe z jakiejś hurtowni. Mimo wszystko jest to ulica z przejazdem kolejowym obok skrzyżowania. Jest tam znak "stop" z linią zatrzymania w krawędzi ulicy Witkowskiej - o torach nikt z zarządu dróg nie pomyślał. Sprawdziłem przed chwilą na google.maps:
  https://goo.gl/maps/k8Bkic4R6rJyAYRS9

  Ciuchcia nie jeździła od kilku lat więc kierowca jej się nie spodziewał. Wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i spojrzał się w lewo bo dla większości ludzi po tych torach nic nie jeździ. Zatrzymał się też pewnie na linii "stop". Czy ciuchcia używała obowiązkowego na przejeździe sygnału dźwiękowego??? Czy może motorniczy dopiero na Leśnej miał zamiar sygnalizować zbliżanie się do przejazdu??? Poza tym na tym przejeździe widok na tory zasłaniają zarośla.

  Nie ja ocenię to zdarzenie w sądzie ale zanim zaczyna się komentować warto spojrzeć chociaż jak wygląda miejsce wypadku...

 • Link do komentarza Janusz z wąsem poniedziałek, 10 sierpnia 2020 14:36 napisane przez Janusz z wąsem

  Maszynista jechał jak wariat 10 km na godzinę to są efekty

 • Link do komentarza Monia poniedziałek, 10 sierpnia 2020 10:37 napisane przez Monia

  do Robotny - a jakie trzeba mieć szczęście, by zderzyć się z czymś, co przecina ulicę w tym miejscu chyba tylko raz na kwartał? To w totolotka trudniej jest trafić!

 • Link do komentarza Lonia poniedziałek, 10 sierpnia 2020 08:52 napisane przez Lonia

  A ten gość atoidi skąd jest

 • Link do komentarza Robotny niedziela, 09 sierpnia 2020 11:32 napisane przez Robotny

  Kierowcę obowiązkowo na badania!!! Jak można zderzyć się z czymś co porusza się 3 razy wolniej niż rower??? A to nie ten gość, któremu w zeszłym roku uciekł żółw? :-D

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 09 sierpnia 2020 10:00 napisane przez kibolo

  Skąd kierowca samochodu znał rozkład jazdy ciuchci?

 • Link do komentarza Atoidi sobota, 08 sierpnia 2020 23:05 napisane przez Atoidi

  Audik pgn I wszystko jasne , strach się poruszac po tym mieście....

 • Link do komentarza Matej sobota, 08 sierpnia 2020 18:36 napisane przez Matej

  Kaudi na złom, waskotorowka jedzie tak wolno że nie wiem jak można nie zauwazyc

 • Link do komentarza Endriu sobota, 08 sierpnia 2020 18:34 napisane przez Endriu

  Pociąg i tramwaj jeździ po torach i zawsze jest na prawie.Dlatego mówi się na nich przecinaki!!!!!

 • Link do komentarza bolo sobota, 08 sierpnia 2020 18:18 napisane przez bolo

  Kolejny bez prawa jazdy ?

 • Link do komentarza hihrajek sobota, 08 sierpnia 2020 15:27 napisane przez hihrajek

  Za często ta wąskotorówka jeździ !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane