wtorek, 28 lipca 2020 11:36

Zamknięcie wiaduktu ma nastąpić za dwa tygodnie

 
Zamknięcie wiaduktu ma nastąpić za dwa tygodnie archiwum redakcji

Wykonawca już przygotowuje teren pod prowadzone prace, a zmotoryzowani gnieźnianie czekają na decyzję o rozpoczęciu prac. WZDW poinformował, że zamknięcie przeprawy powinno nastąpić w pierwszej połowie sierpnia.

W maju informowaliśmy o wyłonieniu wykonawcy prac, związanych z remontem wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej. Wówczas też przekazaliśmy, że firma Mosty Kujawy, która ma się podjąć tego zadania, w ciągu miesiąca podpisze umowę na realizację inwestycji. Od tego czasu trwają jednak formalności, które trzeba dopełnić przed ostatecznym wejściem na teren budowy, a co się z tym wiąże - także zamknięciem wiaduktu dla ruchu kołowego.

- Remont wiaduktu przy drodze wojewódzkiej nr 260 w Gnieźnie rozpocznie się niezwłocznie po zatwierdzeniu projektu czasowej organizacji ruchu. Następnie wykonawca ma siedem dni na poinformowanie o zamknięciu obiektu. Przewidujemy, że nastąpi to 10 sierpnia - informuje nas Malwina Korzeniewska-Michalak, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jak dalej dodaje:Przejście dla pieszych, zgodnie z umową i dokumentacją projektową, będzie zapewnione przez cały czas trwania remontu - najpierw zamkniętym dla ruchu samochodowego obiektem, a następnie wybudowaną tymczasową kładką dla pieszych.

Zamknięcie wiaduktu dla ruchu samochodowego, zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę robót harmonogramem prac, ma trwać od sierpnia 2020 roku do września 2021 roku.

7 komentarzy

 • Link do komentarza rw czwartek, 30 lipca 2020 14:36 napisane przez rw

  realisto, nie wymyślaj bzdur, o których nie masz pojęcia. Wiadukt powstał, jak cmentarz jeszcze istniał, choć był nieczynny. Potem w latach 30. przeprowadzono ekshumację za zgodą gminy żydowskiej.

 • Link do komentarza realista czwartek, 30 lipca 2020 07:34 napisane przez realista

  Opóźnienie będzie na pewno. I remont ten potrwa nie tylko półtora roku !! Przecież pod wiaduktem są ukryte pozostałości cmentarza żydowskiego !

 • Link do komentarza Ł środa, 29 lipca 2020 20:55 napisane przez Ł

  Dziś około południa podczas kładzenia rur "z miejskim ciepłem" na ul. Kilińskiego uszkodzono instalację wodociągową. Na stronie UM opublikowano informację o awarii, która miała być usunięta najpóźniej w przeciągu kilku godzin. Wody nie ma do teraz. O beczkowozie nikt nie pomyślał. Mamy pandemię, więc dostęp do wody powinien być priorytetem.

 • Link do komentarza Śmigiel środa, 29 lipca 2020 12:29 napisane przez Śmigiel

  A co z sygnalizacją świetlną przy wyjeździe z osiedla Falki na ul. Kostrzewskiego?

 • Link do komentarza Rita wtorek, 28 lipca 2020 22:22 napisane przez Rita

  Jaka trasa będą jeździć samochody jadące na dworzec?

 • Link do komentarza Bzik wtorek, 28 lipca 2020 22:00 napisane przez Bzik

  Szykują się coraz większe korki...

 • Link do komentarza Kiniu wtorek, 28 lipca 2020 21:11 napisane przez Kiniu

  To już nie 1.5 roku a tylko rok będzie zamknięty.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane