sobota, 25 lipca 2020 11:12

Zderzenie z pociągiem na ul. Południowej

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę na przejeździe kolejowym na ul. Południowej (w rejonie Kokoszek) w Gnieźnie. 

Do zdarzenia doszło 25 lipca, chwilę przed godziną 10:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem marki Honda, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy w momencie, kiedy nadjeżdżał pociąg relacji Gniezno - Września. W tym momencie doszło do czołowo-bocznego zderzenia, a pojazd został odrzucony w bok na jezdni. Pociąg zatrzymał się około 200 metrów dalej.

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku oraz uszkodzony samochód. Zespół ratownictwa medycznego przebadał podróżującego Hondą mężczyznę, który jednak nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mimo to przewieziono go do szpitala. W trakcie zdarzenia w pociągu podróżowało kilka osób.

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Południowej został zablokowany. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

 

 

 


7 komentarzy

 • Link do komentarza Pustachowa wtorek, 11 sierpnia 2020 10:52 napisane przez Pustachowa

  Przychylam się do wypowiedzi "Do grobelnego" Władze miasta jak widać uważają, ze skoro koleje nie sa w ich gestii, to nie muszą niczego w tej sprawie robić. A bezpieczeństwo gnieźnian, którym powinni służyć, to gdzie? Niech magistrat powie i pokaże, ile w tej sprawie było z ich strony działań, to uwierzymy w ich chociaż dobre intencje.

 • Link do komentarza do Grobelnego niedziela, 26 lipca 2020 07:15 napisane przez do Grobelnego

  PRZEJAZDY NIE STRZEŻONE w granicach Gniezno nie maja prawa istnieć. Zastępca Prezydenta miasta pan Grobelny powinien natychmiast zacząć działać , by te wszystkie przejazdy, ( wspólnymi siłami Miasta Gniezna i dyrekcji PKP) zostały w najbliższym roku wyposażone w zamykane rogatki

 • Link do komentarza Janusz sobota, 25 lipca 2020 22:56 napisane przez Janusz

  Do Serio i Sławek - takie cyniczne wypowiedzi są nie na miejscu. To wyjątkowo niebezpieczny przejazd, całkiem źle oznakowany, bo tylko znakiem STOP, a powinny być co najmniej światła! Przecież tam coraz większy jest ruch pociągów na tej trasie, i dobrze, ale o bezpieczeństwo korzystających z tej ulicy ludzi trzeba zadbać.

 • Link do komentarza Dariusz sobota, 25 lipca 2020 11:59 napisane przez Dariusz

  To jest bardzo niebezpieczny przejazd. Nawet zwiększona uwaga kierowcy nie pomaga, ponieważ jest tam wzniesienie a nadto zakręt torow z jednej strony. Ponieważ znajduje się on w granicach miasta, a nadto coraz większe zainteresowanie budowa domów jednorodzinnych w tym miejscu, do prezydenta miasta należy obowiazek zadbania o jak najszybsze zainstalowanie zapór kolejowych. To on powinien niezwłocznie wystąpić do PKP o zapewnienie bezpieczeństwa tego przejazdu dla swoich mieszkańców.

 • Link do komentarza Slawek sobota, 25 lipca 2020 11:55 napisane przez Slawek

  Myślał że to Honda Jamesa Bonda

 • Link do komentarza ABC sobota, 25 lipca 2020 11:51 napisane przez ABC

  Ma ogromne szczęście. Otrzymał drugie życie.

 • Link do komentarza Serio sobota, 25 lipca 2020 11:24 napisane przez Serio

  Ludzie chyba naprawdę prawo jazdy w chipsach znajdują.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane