poniedziałek, 27 kwietnia 2020 13:10

Worki z odpadami i opony przy drodze do Gniezna

 
Worki z odpadami i opony przy drodze do Gniezna zdjęcie nadesłane

Dziesiątki worków z odpadami i stosy opon piętrzące się przy drodze wjazdowej do Gniezna - taki widok zastano w miniony weekend na wysokości Woźnik.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z mieszkanek, która przesłała nam zdjęcia worków i opon, zalegających w pobliżu przystanku przy drodze wojewódzkiej nr 194 prowadzącej z węzła Gniezno Południe do Gniezna. Ilość odpadów, położonych przy ruchliwej drodze mogłaby sugerować ich nielegalny "zrzut", czego o jakich to przypadkach już nie raz informowaliśmy w swoim czasie. Równo poukładane opony mogły jednak sugerować, że nie wyrzucono ich wprost z pojazdu. Dlatego w tej sprawie skontaktowaliśmy się z zarządcą drogi.

Informujemy, że zalegające worki w rejonie przystanku autobusowego na DW 194A w m. Braciszewo są związane z prowadzonymi pracami porządkowymi na drogach wojewódzkich podległych Rejonowi Dróg Wojewódzkich w Gnieźnie. Mamy zapewnienie od wykonawcy prac, że dzisiaj worki na śmieci zostaną zabrane - informuje Malwina Korzeniewska-Michalak z WZDW.

8 komentarzy

 • Link do komentarza juras wtorek, 28 kwietnia 2020 15:58 napisane przez juras

  No cóż święta prawda polski naród to bardzo głupi i ciemny lud- widać to przecież po wyborach a do tego brudasy i flejtuchy.

 • Link do komentarza Anna wtorek, 28 kwietnia 2020 15:36 napisane przez Anna

  W domu mu wysypać... a jeśli ma dzieci to powiedzieć im jaki tatuś smieciuch!!!

 • Link do komentarza remontowiec poniedziałek, 27 kwietnia 2020 23:20 napisane przez remontowiec

  Z tymi śmieciami w Gnieźnie to jeden wielki bałagan. Nie zdążyli na czas z pojemnikami, lokatorzy się wnerwiali, że musza płacić, a pojemników brakuje. Lulkowo nie chce przyjmować za żadne pieniądze innych śmieci, więc pytam tak, jak ten komentator Jorg. Co ma zrobić człowiek ze śmieciami nie mieszczącymi się w wykazie Urbisu? Czy naprawdę pozostaje tylko jedyne wyjście - podrzucenie byle gdzie? Przecież poremontowe odpadki nie da się segregować, czy tego gnieźnieńska władza nie wie? W starych budynkach mieszają się przy demontażu gips odłamki cegieł, suprema i czasem jeszcze glina. jakieś poskręcane druty i jak to segregować?

 • Link do komentarza Osa poniedziałek, 27 kwietnia 2020 19:09 napisane przez Osa

  Wreszcie pozytywny przykład. Ten syf zalegający w każdym rowie, w każdym lesie, na każdym skwerku... ogarnijcie się ludzie wreszcie!

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 27 kwietnia 2020 18:33 napisane przez Kierowca

  A ile śmieci marzy na ul Powstańców Wlkp jak się dobrze ktoś przejdzie bo kustosz to i mieszkanie sobie urządzić:)

 • Link do komentarza Dominik poniedziałek, 27 kwietnia 2020 15:16 napisane przez Dominik

  Przejeżdżałem obok jak wyrzucali te worki, byli zielonym vw t4 z przyczepka na rejestracjach z Wągrowca jak dobrze pamietam

 • Link do komentarza Jorg poniedziałek, 27 kwietnia 2020 14:03 napisane przez Jorg

  A będzie tego jeszcze więcej. Lulkowo nie przyjmuje śmieci od prywatnych osób. Gdzie mają to wyrzucać. A puzniej lament że koszty sprzątania pokrywa miasto z naszych podatków .

 • Link do komentarza Dominika poniedziałek, 27 kwietnia 2020 13:25 napisane przez Dominika

  Warto zainteresować się zerwanym płotem przy przystanku ze zdjęcia. Pojazdy osobowe wjeżdżają na przystanek i przejeżdżając przez "dziurę" w płocie skracają sobie drogę. Nie muszą wtedy dojeżdżać do skrzyżowania na ul. Poznańskiej i zawracać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane