niedziela, 22 marca 2020 17:05

Odpowie za jazdę ciągnikiem po torach i zderzenie z pociągiem

 
Odpowie za jazdę ciągnikiem po torach i zderzenie z pociągiem archiwum redakcji

Policjanci ustalili kierowcę ciągnika rolniczego, który w sobotni wieczór doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym, jadącym z Gniezna w kierunku Wrześni.

Do wypadku doszło 21 marca w godzinach wieczornych, o czym informowaliśmy wkrótce po zdarzeniu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierujący ciągnikiem marki Zetor z naczepą, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w rejonie Szczytnik Czerniejewskich, z niejasnych powodów wjechał pojazdem na tory kolejowe kierując się w stronę Wrześni. W ten sposób przejechał około 300 metrów, po czym widząc za sobą, że w tym samym kierunku i po tym samym torze nadjeżdża pociąg, zdecydował się uciec do rowu. 

Podczas zjeżdżania z nasypu ciągnik przewrócił się, a w przyczepę, która zatrzymała się na torowisku, uderzył nadjeżdżający od strony Gniezna skład pasażerski. W wyniku tego ścięty został jeden ze słupów trakcyjnych, a poważnemu uszkodzeniu uległo czoło pociągu. 

Jak wówczas informowaliśmy na miejscu nie znaleziono kierowcy ciągnika. Policjantom wezwanym na miejsce udało się go jednak wkrótce ustalić - okazał się nim być 44-letni mężczyzna, mieszkaniec jednej z pobliskich wsi. W momencie jego zatrzymania był trzeźwy. Teraz odpowie on za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

 Zobacz więcej zdjęć z miejsca zdarzenia.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Pies wtorek, 24 marca 2020 16:18 napisane przez Pies

  Jaka podmianka??? A ty byś się podłożył pod kogoś wiedząc czym to grozi???

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 23 marca 2020 13:52 napisane przez mieszkaniec

  Najpierw trzeba gościa poddać badaniom psychiatrycznym. Jeszcze tego nie słyszałem, by ktoś jechał po torach traktorem!

 • Link do komentarza Radek poniedziałek, 23 marca 2020 07:52 napisane przez Radek

  Pewnie byla podmianka kierowcy, bo nie wierze, żeby ktoś trzeźwy po torach jechał ciągnikiem...

 • Link do komentarza Fetplus niedziela, 22 marca 2020 21:39 napisane przez Fetplus

  Co za kretyn !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane