czwartek, 19 grudnia 2019 15:18

Porozumienie CKZiU z WIG dla lepszego kształcenia uczniów

  mn
Porozumienie CKZiU z WIG dla lepszego kształcenia uczniów zdjęcie nadesłane

19 grudnia w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie podpisano porozumienie o partnerstwie pomiędzy CKZIU oraz Wielkopolską Izbą Gospodarczą.

Na podstawie tego dokumentu podejmowane będą wspólne działania przygotowującego uczniów do wejścia na rynek pracy poprzez między innymi praktyki i staże branżowe. To kolejny krok powiatowego samorządu, którego celem jest podejmowanie inicjatyw obejmujących zarówno promocję kształcenia zawodowego, jak również rozwój lokalnego rynku pracy.

Ponadto, Powiat Gnieźnieński nieustannie wspiera rozwój szkolnictwa zawodowego, inwestując między innymi w infrastrukturę szkół zawodowych, przebudowę obiektów CKZiU (dawne CKP) oraz doposażenie pracowni i stanowisk egzaminacyjnych z funduszy UE na poziomie blisko 10,5 mln zł.

W ostatnim czasie przeprowadzono również termomodernizację obiektów obecnego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Całość inwestycji to koszt ponad 2 mln zł przy dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej na poziomie 85%. Termomodernizacja objęła zastosowanie odnawialnych źródeł energii w tym: pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Powiat Gnieźnieński realizuje ponadto projekt skierowany do młodzieży kształcącej się w szkołach technicznych i zawodowych obejmujący płatne staże w zakładach pracy oraz specjalistyczne kursy kwalifikacyjne. Projekt obejmuje również doradztwo zawodowe, doskonalenie kadry instruktorów nauki zawodu oraz doposażenie szkół.

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 22 grudnia 2019 09:11 napisane przez Mieszkaniec

    Termomodernizacja, pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, a zaraz za nowo oddanym obiektem na terenie CKZiU stoi duży budynek z pokryciem dachowym z eternitu, i tam mają kształcić się nasze dzieci. Cóż za hipokryzja.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane