wtorek, 12 listopada 2019 13:39

Zbiórka liści na terenie miasta

  mn
Zbiórka liści na terenie miasta archiwum redakcji

W przyszłym tygodniu w Gnieźnie odbędzie się dodatkowa zbiórka liści. Mieszkańcy są proszeni o przestrzeganie kilku zasad przy ich wystawianiu.

Między 18 a 21 listopada na gnieźnieńskich ulicach przeprowadzona zostanie dodatkowa zbiórka liści. Mieszkańcy proszeni są o pakowanie ich w workach do 120 litrów i ustawianie w taki sposób, by nie kolidowały z wjazdem/wyjazdem, przejściem na chodniku. Worki należy wystawić do godziny 6 rano w dniu zbiórki. Nie należy wystawiać innych odpadów niż odpady zielone. Osoby, które mają liście z ulic spoza ulic wskazanych na trasie proszone są o dostarczenie worków na trasę we własnym zakresie. Poniżej szczegółowy plan zbiórki.

Poniedziałek 18 listopada

Stare Miasto:
Trasa przebiegnie ulicami: Mickiewicza (początek trasy od ul. Mieszka I), Henryka Sienkiewicza, Jana Pawła II, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Jasna, Józefa Chociszewskiego, 3 Maja, bł. Jolenty, św. Michała, ks. kard Stefana Wyszyńskiego, Jana Kilińskiego, Grzybowo, Rybna, Świętokrzyska, św. Jana (koniec trasy przy ul. Grzybowo)
 

Wtorek 19 listopada:

os. Piekary
Młodzieży Polskiej, (od Kłeckoskiej), Piekary, Myśliwiecka, Liliowa, Dąbrowskiego, Czarneckiego, Bema, Radosna, Kłeckoska (do Bzowej)

os. Skiereszewo
Poznańska (od Topolowej do Warzywnej), Bluszczowa (od Poznańskiej), Poprzeczna, Głęboka, Dojazd, Kostrzyńska, Swarzędzka, Orzeszkowej, Cienista (Rzepichy)

os. Dalki
Gajowa (od Orzechowej), Jaworowa, Ludwiczaka do Jabłoniowej, Ludwiczaka (od Jabłoniowej), Lipowa, Czereśniowa
 

Środa 20 listopada:

os. Konikowo
Libelta (od Konikowo), Matejki, Żeromskiego, Kochanowskiego, Słowackiego (do Matejki), Kołłątaja, Cieszkowskiego, Marcinkowskiego, Kasprowicza (do Słowackiego), Parkowa

os. Arkuszewo
Rycerska od nr 1 do Zabłockiego, Inowrocławska (od Roosevelta), Wierzbiczany, Asnyka, Wschodnia, Wierzbiczany, Mazowiecka, Krańcowa, Mogileńska (do Roosevelta)
 

Czwartek 21 listopada:

os. Pustachowa
Wiejska (od Wrzesińskiej), Półwiejska, Pustachowska, Gębarzewska, Cisowa (odcinek między Gębarzewską a Chłodną), Chłodna, Pustachowska (do Wrzesińskiej)

os. Grunwaldzkie
Grunwaldzka, (od Armii Krajowej), Leśna, Wiosny Ludów, Wiosenna, Listopadowa, Wolności (do Witkowskiej)

os. Osiniec i Kawiary
Kopernika, Klonowa (od Witkowskiej), Surowieckiego, Lazurowa, Sokoła (od Witkowskiej), Starowiejska (od Witkowskiej), Leśna (do Witkowskiej)

 

Akcja zostanie powtórzona ponownie między 9 a 13 grudnia.

1 komentarz

  • Link do komentarza Genek wtorek, 12 listopada 2019 15:05 napisane przez Genek

    A jednak pan prezydent poszedł po rozum do głowy. Jak dzwoniliśmy do urzędu i Urbisu to powiedzieli nam, ze decyzją prezydenta nie będą zabierane liście w workach. No i te wory stoją i stoją ,a liście z nich sa na ogół z miejskich i powiatowych drzew, a nie z ogródków własnych!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane