czwartek, 24 października 2019 10:08

Pochodząca z Gniezna wspinaczka zginęła w Himalajach

 
Pochodząca z Gniezna wspinaczka zginęła w Himalajach źródło: Great Himalaya Trail 2019

Kilka dni temu w najwyższych górach świata odnaleziono ciało kobiety. Jak ustalono, jest to pochodząca z Gniezna Milena Piasecka.

Informację o tym zdarzeniu podały już poznańskie media, powołując się na Głos Wielkopolski, który jako pierwszy podał tę wiadomość. Jak udało się ustalić, mieszkająca od lat w Poznaniu, a pochodząca z Gniezna kobieta, zginęła podczas próby pokonania Wielkiego Szlaku Himalajskiego, w rejonie Namcze Bazar w Nepalu. To Milena Piasecka, która swoją wyprawę rozpoczęła jeszcze we wrześniu br. i relacjonowała na bieżąco na stronie społecznościowej, skierowanej do jej znajomych i miłośników wspinaczek górskich - Great Himalaya Trail 2019

Swój ostatni post dodała 16 października - dotyczył on upamiętnienia Wandy Rutkiewicz, znanej polskiej himalaistki. Trzy dni później na stronie pojawił się wpis jednej z jej znajomych: - Poszłaś piechotą w stronę nieba i tam już zostałaś. To było Twoje szczęśliwe miejsce, jednocześnie miałaś tyle planów by być szczęśliwą tutaj. W naszych sercach pozostaniesz niezastąpiona (...) 17.10.2019 straciliśmy z Mileną kontakt, dzień później odnaleziono jej ciało, pracujemy nad tym, żeby sprowadzić ją do domu. O sprawie wie już też polskie MSZ.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza janciovodnik czwartek, 31 października 2019 17:47 napisane przez janciovodnik

    Smutne :(

  • Link do komentarza Mario sobota, 26 października 2019 13:35 napisane przez Mario

    Realista oczywiście, że od sportów ekstremalnych można się ubezpieczyć i w ramach takiego ubezpieczenia jest między innymi pokrycie kosztów transportu zwłok do kraju.

  • Link do komentarza REALISTA piątek, 25 października 2019 09:02 napisane przez REALISTA

    Szkoda człowieka. Ale kto decyduje się oprawiać sporty ekstremalne, to powinien mieć świadomość , że za chwile może zginąć i zostawi rodzinę w żałobie oraz z kłopotami na głowie !! Bo ściągniecie zwłok himalaistki do Polski, to nie będzie wydatek dziesięciu złotych . A od sportów ekstremalnych nie można się ubezpieczyć w PZU.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane