czwartek, 19 września 2019 14:09

Następnych kilkanaście par otrzymało medale

 
Następnych kilkanaście par otrzymało medale fot. Rafał Wichniewicz

Kolejna w tym tygodniu uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, odbyła się w poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury. Państwowe wyróżnienia odebrało 14 par.

Tradycyjna uroczystość, w której uczestniczą pary związane ze sobą przysięgą od co najmniej pięćdziesięciu lat, zawsze jest pełna radości, ale i refleksji - ad przemijającym czasem, ale także nad tym, ile można swoją postawą dać przykładu dla współczesnego, zabieganego świata. 

Kolejna uroczystość Złotych Godów, która odbyła się w tym tygodniu, spowodowana była tym iż aktualni jubilaci nie zmieściliby się tego samego dnia na spotkaniu w MOK-u. 

55 rocznicę ślubu obchodzili Aniceta i Aleksander Grześkowiakowie, którym wręczono gratulacje. W półwiecze swojej wspólnej wędrówki przez życie medale otrzymali: Teresa i Zbigniew Abmrożakowie, Urszula i Andrzej Brauzowie, Gabriela i Ireneusz Dziemidowiczowie, Wiktora i Jan Jasińscy, Mirosława i Jerzy Jóźwiakowie, Henryka i Stanisław Karasińscy, Regina i Leszek Łanieccy, Zdzisława i Marian Ochoccy, Genowefa i Tomasz Przybylscy, Felicja i Jan Rachwalscy, Helena i Marian Redzikowie, Danuta i Feliks Sobeccy, Urszula i Zbigniew Staszewscy, Maria i Zenon Wolkowie oraz Elżbieta i Jerzy Zygułowie.

Wszystkim wyróżnionym w imieniu redakcji gratulujemy i życzymy dużo zdrowia!

2 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane