środa, 18 września 2019 15:15

Przeżyli pół wieku razem

 
Przeżyli pół wieku razem fot. Rafał Wichniewicz

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały przyznane kilkunastu parom gnieźnian. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w MOK-u.

Wszystkie pary, które 18 września spotkały się w sali widowiskowej MOK-u, obchodziły półwiecze wspólnej wędrówki, ale wśród nich było też małżeństwo liczące sobie 70 lat spędzonych razem. Będąc ze sobą na dobre i na złe przez tyle lat, wszyscy nabyli doświadczenia, którym bez wątpienia mogliby się podzielić ze współczesnymi małżonkami.

Nie da się też ukryć, że ta skromna uroczystość jest także okazją do wspomnień i powrotu do tego wyjątkowego w życiu wydarzenia, jakim był ich ślub. Ten moment, w trakcie którego zdecydowali się połączyć swój los, symbolizują złączone ze sobą róże, widniejące na medalu, który otrzymali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z nadania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zostały one wręczone przez prezydenta Tomasza Budasza i pracowników Urzędu Stanu Cywilnego. 

Okolicznościowe gratulacje z okazji kamiennej, 70. rocznicy pożycia małżeńskiego odebrali Helena i Marian Musiałowie.

Medale za pół wieku spędzone razem otrzymali: Daniela i Wincenty Bąkowscy, Zofia i Piotr Bogdanowiczowie, Barbara i Stefan Durkowie, Halina i Konrad Dutkiewiczowie, Urszula i Włodzimierz Kaatzowie, Grażyna i Michał Nowaczykowie, Danuta Kossak-Roesler i Jerzy Roesler (w jego imieniu medal odebrał zięć), Wanda i Szymon Smagłowie oraz Dorota i Henryk Wolniewiczowie. 

Po wszystkim nie nie zabrakło także tradycyjnego poczęstunku, lampki szampana oraz wspólnego odśpiewania "Sto lat!".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane