wtorek, 20 sierpnia 2019 07:16

Zabójstwo przed dyskoteką - akt oskarżenia trafił do sądu

 
Zabójstwo przed dyskoteką - akt oskarżenia trafił do sądu archiwum redakcji

Sprawca morderstwa 28-latka, do którego w ubiegłym roku doszło przed klubem w Mieleszynie, czeka już na rozprawę. Przed sądem stanie także jego znajomy, który pomagał mu ukryć narzędzie zbrodni.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 września 2018 roku przed znaną w regionie dyskoteką, zlokalizowaną w Mieleszynie. Jak wówczas informowaliśmy, według wstępnych informacji, podczas bójki doszło do śmiertelnego pchnięcia nożem 28-latka, mieszkańca powiatu wrzesińskiego. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu w Gnieźnie. Wówczas też doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn.

Śledztwo w tej sprawie toczyło się przez kilka miesięcy, a obecnie akt oskarżenia czeka już w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

- Wobec 40-letniego mężczyzny zarzucono zabójstwo, które miało miejsce 30 września 2018 roku w Mieleszynie. Ponadto usłyszał on zarzut uszkodzenia ciała powyżej 7 dni, co miało miejsce w tym samym miejscu i czasie co sama zbrodnia. W tym samym momencie dokonał też naruszenia nietykalności pokrzywdzonego, który działał na rzecz ochrony bezpieczeństwa porządku publicznego, któremu zadał nożem ranę ciętą łydki - mówiła prok. Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. 

- Tym samym aktem oskarżenia skierowano skargę wobec 36-letniego mężczyzny, który towarzyszył 40-latkowi w Mieleszynie. W toku postępowania zarzucono mu utrudnianie postępowania karnego poprzez przejęcie od głównego sprawcy narzędzia zbrodni w postaci noża i ukryciu go - dodała Małgorzata Rezulak-Kustosz.

40-latkowi za zabójstwo grozi nawet dożywocie. Jego znajomemu, 36-letniemu mężczyźnie, za pomoc w ukryciu noża grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Obaj są mieszkańcami Konina. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane