piątek, 31 maja 2019 11:31

Informacja Turystyczna w nowej siedzibie

 
Informacja Turystyczna w nowej siedzibie fot. Rafał Wichniewicz

Od 1 czerwca Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej zlokalizowany będzie w nowej siedzibie. Teraz będzie ona dostosowana także do osób niepełnosprawnych.

Po wielu latach funkcjonowania w kamienicy przy Rynku 14, goście odwiedzający Gniezno w formie indywidualnej lub zorganizowanej, będą udawać się do nowej siedziby Informacji Turystycznej. Została ona ulokowana w wyremontowanych pomieszczeniach Starego Ratusza - w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu funkcjonował bank. Do nowej siedziby prowadzą schody od strony ul. Rzeźnickiej, a także przez wejście do Urzędu Stanu Cywilnego (i dalej windą) mogą się do niej dostać osoby niepełnosprawne.

- Rewitalizując Stary Ratusz myśleliśmy o tym, by przenieść punkt informacji turystycznej, aby mieszkańcy mogli pozyskiwać tu jakieś informacje, także o imprezach dziejących się na terenie miasta. W ramach projektu wydzieliliśmy niewielką powierzchnię do wykorzystania komercyjnie, gdzie będzie można prowadzić sprzedaż gadżetów miejskich, ewentualnie także biletów na różne imprezy. Będzie to miejsce mocno tętniące życiem, ale także gdzie turysta uzyska kompleksowo informację - mówił wiceprezydent Jarosław Grobelny.

- Żyję nadzieją, że ten punkt przyjmie się i turyści nie będą szukać innych miejsc, trafiając do nas. W końcu jesteśmy instytucją, która musi mieć kontakt z turystami i przyciągać ich. Stąd wszystkie starania, by były u nas wszystkie foldery, informacje, książki, mapy, widokówki i to wszystko co jest związane z miastem i regionem. Znani jesteśmy z organizacji przez lata wycieczek i z przewodników, którzy oprowadzają grupy zgłaszające do nas. Przechodzi przez nas dużo zamówień, toteż mamy spory ruch. Teraz w sezonie wychodzi od nas dziennie 4 - 5 przewodników dziennie, a czasem nawet jest ich siedmiu na trasie - mówiła Urszula Łomnicka z Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski", która prowadzić będzie punkt.

Informacja Turystyczna czynna jest od 1 maja do 30 września Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, a w weekendy i święta od 10 do 18.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Teodor piątek, 31 maja 2019 20:57 napisane przez Teodor

    Dostęp dla inwalidów windą oczywiście, że jest... tylko trzeba umieć jeszcze przeczytać artykuł ze zrozumieniem.

  • Link do komentarza Hans piątek, 31 maja 2019 13:18 napisane przez Hans

    Wreszcie to profesjonalnie wyglada

  • Link do komentarza budowlaniec piątek, 31 maja 2019 12:53 napisane przez budowlaniec

    Ładnie? Tak Czysto ? Tak Przestronnie? Tak Nowocześnie? Tak A Dostęp dla inwalidów ruchu jest ? Nie ma !!!!!!! A co na ten temat mówią obecne, już unijne przepisy budowlane ? Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podpisał się pod dopuszczeniem tego punktu usługowego do użytkowania ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane