wtorek, 28 maja 2019 08:41

Nowe technologie - potrzeba rynku i usprawnienia pracy

  mnopr
Nowe technologie - potrzeba rynku i usprawnienia pracy zdjęcie nadesłane

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja poświęcona ekonomicznym i organizacyjnym aspektom wdrażania nowych technologii w przedsiębiorstwach różnych branż.

Spotkanie, które odbyło się za sprawą Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, miało miejsce w siedzibie drugiej placówki współorganizującej wydarzenie - Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Instytucjami wspomagającymi były: Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Instytut Technologii sp. z o.o. z siedzibą w Koninie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie oraz Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Celem konferencji było min. przybliżenie zagadnień związanych z aspektami ekonomicznymi , technicznymi i prawnymi które wiążą się z tworzeniem i wdrożeniem nowych technologii. Rolą prelegentów było też pokazanie perspektyw związanych z rozwojem nowych technologii i innowacyjności w przemyśle, a także wykład na temat zawodów przyszłości, zapotrzebowania na rynku pracy, możliwości rozwoju, dotacji a także predyspozycji jakie powinni mieć młodzi ludzie wchodzący dopiero na zawodową ścieżkę. 

Słuchaczy i gości przywitał Karol Sikorski przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w Gnieźnie natomiast wśród prelegentów znaleźli się: Zbigniew Bachta reprezentant Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Sylwester Sip dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego, Robert Sienkiewicz związany z Wielkopolską Izbą Gospodarczą, Adam Pogorzała, Artur Rohde, Lech Rohde związani ze światem nauki i medycyny, Justyna Szablak specjalistka od pozyskiwania funduszy unijnych oraz Tadeusz Wojtaszak delegat Wielkopolskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane