piątek, 15 lutego 2019 12:55

„Siódemka” z nowym patronem

  UM (opr)
„Siódemka” z nowym patronem źródło: UM Gniezno

W przeddzień setnej rocznicy zawarcia rozejmu w Trewirze, Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie, obchodziła znaczącą uroczystość nadania imienia Powstańców Wielkopolskich.

W piątek 15 lutego przed placówką zlokalizowaną przy ul. Paczkowskiego, dokonano symbolicznego odsłonięcia kamienia upamiętniającego nadanie szkole imienia „Powstańców Wielkopolskich 1918/1919”, czego dokonali prezydent Gniezna, dyrektor szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego. Decyzję o nadaniu nazwy placówce podjęli radni miejscy kilka tygodni temu. 

Wydarzenie, które odbyło się w piątkowe przedpołudnie, poprzedzone przemówieniami i poświęceniem obelisku, po którym przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Na koniec uroczystość podsumowano umieszczeniem w kapsule czasu zapisów i myśli braci uczniowskiej. Jej otwarcie planuje się za dwadzieścia lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane