środa, 19 grudnia 2018 15:16

„Siódemka” będzie nosić imię Powstańców Wielkopolskich

 
„Siódemka” będzie nosić imię Powstańców Wielkopolskich fot. Rafał Wichniewicz

W związku z wygaszaniem Gimnazjum nr 2, które nosi imię uczestników wyzwoleńczego zrywu sprzed stu lat, nazwę tę otrzyma inna istniejąca placówka oświatowa.

Zgodnie z decyzją, jaka zapadła w poprzedniej kadencji, która dotyczyła wygaszenia Gimnazjum nr 2 i nie powoływania w jego miejsce Szkoły Podstawowej nr 4, noszone przez nie imię Powstańców Wielkopolskich mogło przepaść wraz z nią. Już wówczas jednak podjęto starania, by jedna z innych placówek oświatowych przejęła honor noszenia tej nazwy. Stała się nią Szkoła Podstawowa nr 7, która do tej pory nosiła imię prof. Eugeniusza Witolda Piaseckiego, lekarza, harcerza i teoretyka wychowania fizycznego. 

Uchwała dotycząca nadania nazwy uzasadniała tę zmianę nazwy na Szkoła Podstawowa nr 7 im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919: - W dniu 23 listopada 2018 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 w Gnieźnie wspólnie z Radą Pedagogiczną, Radą rodziców i Samorządem Uczniowskim zwrócił się do Rady Miasta Gniezna z wnioskiem o zmianę imienia szkoły wskazując potrzebę skupienia uwagi dzieci wokół ideałów patriotycznych, które byłyby im bliskie i integrowały nie tylko uczniów i rodziców szkoły, ale również społeczność lokalną wokół historycznych wydarzeń. Nowe imię szkoły będzie gwarantem trwałości tradycji powstańczej oraz uhonorowaniem 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W środę 19 grudnia Rada Miasta Gniezna podjęła jednogłośnie uchwałę o nadaniu nowej nazwy. Akt nadania zostanie wręczony społeczności szkolnej podczas Sejmiku Ziemi Gnieźnieńskiej 28 grudnia 2018 roku.

2 komentarzy

  • Link do komentarza humanista czwartek, 20 grudnia 2018 11:44 napisane przez humanista

    Aniołek / czytasz nieuważnie komentarze. PF zmienił nick, nie atakuje z imienia tych co go "zniszczyli" , nie reklamuje preferencji żony, a czasami nawet rzeczowo się wypowiada.

  • Link do komentarza ANIOŁEK środa, 19 grudnia 2018 23:54 napisane przez ANIOŁEK

    I co na to P.F.? Jakoś nie widać, nie słychać?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane