wtorek, 12 listopada 2013 23:19

Chcąc odzyskać dług, ukradli peugeota

 

Kłeckoscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Gniezna odzyskali peugeota 206 skradzionego w jednej z miejscowości na terenie gminy Kłecko.

W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn (w wieku 27 i 36 lat). Za kradzież grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 października 2013 roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Kłecko. Mężczyźni wypchnęli z podwórza na drogę peugeota 206, tam go uruchomili i przyjechali do Gniezna. Tutaj, na ulicy Łazienki, porzucili pojazd w nienaruszonym stanie.

Właściciel auta, gdy tylko zauważył jego brak, powiadomił policję. Przeprowadzone w tej sprawie przez funkcjonariuszy z Kłecka i Gniezna czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania w miniony weekend sprawców tego przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 27 i 36 lat.

Jak wynika z ustaleń śledczych, jeden ze sprawców był wcześniej właścicielem peugeota. Mężczyzna nie otrzymał pełnej kwoty pieniędzy od aktualnego właściciela. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał w ten sposób zmusić nabywcę pojazdu do przekazania mu pozostałych pieniędzy w wysokości 1400 zł. Po ich otrzymaniu miał wskazać miejsce parkowania samochodu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane