wtorek, 27 listopada 2018 15:37

50 lat wspólnej wędrówki przez życie

 
50 lat wspólnej wędrówki przez życie fot. Rafał Wichniewicz

Dwadzieścia jeden par otrzymało dziś gratulacje za długoletnie pożycie małżeńskie. Osiemnastu z nich wręczono medale z okazji 50. rocznicy ślubu.

Uroczystość tradycyjnie odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie na zgromadzonych czekał poczęstunek oraz krótki program artystyczny, przygotowany przez sekcje działające w tej instytucji. Następnie krótkie przemówienie wygłosił wiceprezydent Jarosław Grobelny, który wszystkim zgromadzonym jubilatom życzył dużo zdrowia i gratulował życiowego doświadczenia. Następnie przystąpiono do wręczania wyróżnień.

Diamentową, 60. rocznicę pożycia małżeńskiego obchodzili Maria i Marian Kaźmierscy oraz Zofia i Ludwik Wiśniewscy. Szmaragdowe 55 lat razem spędzili Izabela i Jerzy Kiełkowscy

Złote gody, a więc 50 lat wspólnej wędrówki przez życie, obchodzili: Ewa i Jacek Adamczakowie, Stefania i Tadeusz Balowie, Barbara i Adam Bronzowie, Stanisława i Czesław Brylewscy, Janina i Bronisław Kamińscy, Krystyna i Jan Kaczmarkowie, Aleksandra i Mieczysław Mąka, Bogusława i Stanisław Melerowie, Maria i Bronisław Menz, Halina i Zdzisław Muszyńscy, Bogumiła i Kazimierz Orzechowscy, Stefania i Jerzy Schepplerowie, Barbara i Zenon Skorupscy, Krystyna i Zdzisław Stefańscy, Maria i Henryk Szymczakowie, Maria i Zygmunt Wiatrowscy, Maria i Zbigniew Zabłoccy oraz Elżbieta i Jan Zarembowie. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dużo zdrowia!

8 komentarzy

 • Link do komentarza wnuk czwartek, 29 listopada 2018 20:01 napisane przez wnuk

  Ta sala w tym MOKU to tragedia! Naprawdę nie ma innych pomieszczeń na takie uroczystości?

 • Link do komentarza szafirowa środa, 28 listopada 2018 22:55 napisane przez szafirowa

  Pan Włodek trafił w sedno sprawy. Jak już zaprasza się tych gości jubilatów, to po co ta kawa i ciastka dla wybranych? Mi się nie podoba, jak jedni jedzą, a inni patrzą i czy urząd nie ma ładniejszej sali na te jubileusze? Przecież jest odnowiona sala do ślubów?

 • Link do komentarza Włodek środa, 28 listopada 2018 16:17 napisane przez Włodek

  Jaka "uroczystość" takie zdjecia. Z tych jubileuszy w lokalnej tv to najwiecej miejsca poswieca sie prezydentowi, ktory w kólko powtarza to samo, zamiast wywiadow z parami jubilatow. No i ta kawa i jedno ciacho na zielonym suknie, a z oddali na podwyższeniu publicznośc, ktora patrzy, jak gnieźnieński ratusz gości seniorow. Zobaczcie chocby w internecie, jak inne miasta organizują takie uroczystosci i nauczcie się zasad dobrego wychowania. Jeżeli nie stać was na wspólny stół i na ugoszczenie krewnych i znajomych jubilatow, to ich nie zapraszajcie, bo taka mizerota świadczy o lekceważeniu i o zwykłym odbębnieniu imprezy.

 • Link do komentarza wyborca środa, 28 listopada 2018 16:11 napisane przez wyborca

  od lat powtarzam w komentarzach - czy naprawdę nie ma w Gnieźnie miejsca - sali, restauracji, żeby to godnie uczcić - skoro już się czci???

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com środa, 28 listopada 2018 12:07 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Fotograf jest jak krawiec - tak fotografuje, jak mu miejsca staje. Obok było jeszcze trzech innych fotografujących a niestety, każda z par na swój sposób do zdjęcia się ustawia i nie da się biegać z każdej strony, by zrobić odpowiednie zdjęcie.

 • Link do komentarza Rom środa, 28 listopada 2018 10:03 napisane przez Rom

  Szkoda,ze fotograf fotografował wyłącznie osobę dekorującą, a nie osoby dekorowane. Nie wiem w takim razie kto tu był najważniejszy?

 • Link do komentarza Czesław wtorek, 27 listopada 2018 19:27 napisane przez Czesław

  Byłbym wdzięczny za przysłanie medalu "z okazji 50. rocznicy ślubu", o przyznaniu którego powiadomiła moją Żonę i mnie Kancelaria Prezydenta, na adres domowy. Ślubowaliśmy sobie w kościele (katedra). W Urzędzie Stanu Cywilnego musieliśmy wcześniej uprawomocnić to wydarzenie. Nie zależy nam na zdawkowym "uczczeniu" tego faktu przez podrzędnego urzędnika.
  Wyrażam zgodę na udostępnienie mego adresu mejlowego U.S.C.

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 27 listopada 2018 19:24 napisane przez czytelnik

  Jubilatom gratulacje, ale uroczystość? No cóż gorzej niż prowincjonalna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane