piątek, 02 listopada 2018 07:00

Pożar w kamienicy w centrum

 

Cztery zastępy straży gasiły nocny pożar, jaki wybuchł w budynku wielorodzinnym przy ul. Kaszarskiej. Działania trwały do piątkowego poranka.

Do zdarzenia doszło 2 listopada, przed godziną 5:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w kilkupiętrowej kamienicy stojącej niedaleko Rynku został zauważony dym wydobywający się z poddasza.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną, które po przyjeździe przystąpiły do działań i po kilku chwilach zlokalizowały ogień w górnej partii budynku. W trakcie akcji wykonywano wyłomów w stropie ostatniego piętra kamienicy w celu dostania się do wnętrz objętych ogniem i jednocześnie przeszukiwano pozostałe pomieszczenia domu - działania prowadzono jednocześnie z wnętrza, jak i z dachu, na który strażacy dostali się za pomocą drabiny. Konstrukcja dachu została częściowo usunięta z uwagi na jej nadpalenie. W działaniach strażakom z Gniezna pomógł także zastęp OSP Zdziechowa. 

Akcja gaśnicza i wietrzenie pomieszczeń budynku trwały do godziny 8:00. W trakcie prowadzonych działań na miejscu obecna była także policja.

9 komentarzy

 • Link do komentarza durban niedziela, 04 listopada 2018 23:00 napisane przez durban

  najemca - jak to jak? Wada urządzenia, nieszczelność, nieprawidłowy montaż.

 • Link do komentarza Mariusz niedziela, 04 listopada 2018 22:41 napisane przez Mariusz

  W jednej kamienicy na Dąbrówki widzieliśmy, jak wnoszono butle gazową. Podobno mieszkańcy opalają sobie mieszkanie butlą, a mówi się, ze nie wolno używać butli w kamienicach, w których jest gaz przewodowy. Gdzie to zgłosić, bo sąsiedzi mają stracha?

 • Link do komentarza najemca niedziela, 04 listopada 2018 14:19 napisane przez najemca

  Jak się mógł zapalicnowy piecyk gazowy? Kuchenka? Tak sama od siebie?

 • Link do komentarza Prawda sobota, 03 listopada 2018 21:33 napisane przez Prawda

  Proszę bez domysłów i fałszywych informacji. To inna kamienica nie ta co zginęła kobieta. To piecyk gazowy się zapalił. Nowe mieszkanie nowe urządzenie. Nieszczęśliwy wypadek. Ocenę zostawmy odpowiednim do tego powołanym. Cieszmy się ze nikt nie zginął.. Bo mieszkania były tam wynajęte w budynku

 • Link do komentarza Iwo piątek, 02 listopada 2018 23:17 napisane przez Iwo

  Nie to jest kamienica blizej rynku. Rok temu kobieta zgineła w innej kamienicy

 • Link do komentarza Ewka konewka piątek, 02 listopada 2018 20:32 napisane przez Ewka konewka

  Połowa tych ruder w centrum powinna być wyburzona

 • Link do komentarza pytajnik piątek, 02 listopada 2018 17:57 napisane przez pytajnik

  Kto administruje tym budynkiem?

 • Link do komentarza Daria piątek, 02 listopada 2018 16:18 napisane przez Daria

  A tam był gaz ziemny czy butle gazowe?

 • Link do komentarza centrum piątek, 02 listopada 2018 12:36 napisane przez centrum

  Czy to w tej kamienicy także przed rokiem był pożar, w którym zginęła kobieta?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane