wtorek, 16 października 2018 07:49

Pożar na terenie gospodarstwa w Chłądowie

 
Pożar na terenie gospodarstwa w Chłądowie źródło: OSP Witkowo

W późne, poniedziałkowe popołudnie służby gaśnicze zostały powiadomione o pożarze, jaki został zauważony w budynku gospodarczym w Chłądowie w gminie Witkowo.

 

Zdarzenie miało miejsce 15 października około godziny 17:00. Wówczas to zastępy straży pożarnej zostały powiadomione o pożarze obory - do akcji zadysponowano OSP Witkowo, OSP Mielżyn, OSP Skorzęcin oraz JRG Gniezno. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano duże zadymienie w oborze i palący się obornik za budynkiem w ilości około 100 ton. Właściciele wspólnie z sąsiadami odłączyli zasilanie elektryczne i ewakuowali inwentarz z wnętrza obory - w środku znajdowało się w sumie 13 sztuk zwierząt w tym 3 cielaki i 2 krowy. Dwie roty pracowały w aparatach powietrznych przeszukując pomieszczenia, a budynek oddymiono. Obornik został przerzucony przez ładowacz dzięki uprzejmości i solidarności mieszkańców Chłądowa, co pozwoliło na jego ugaszenie. Akcja gaśnicza trwała do wczesnych godzin nocnych.

źródło: OSP Witkowo

1 komentarz

  • Link do komentarza Emila wtorek, 16 października 2018 10:11 napisane przez Emila

    Solidarność mieszkańcow jest wzruszajaca w dobie obecnych, czesto nienawistnych i chamskich zachowan Polakow. Brawo mieszkancly Cladowa,

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane