sobota, 13 października 2018 09:02

Pożar budynku gospodarczego

 
Pożar budynku gospodarczego źródło: PSP Gniezno
Do późnych godzin nocnych trwała akcja gaśnicza budynku gospodarczego w Łopiennie. Z ogniem walczyło osiem zastępów.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór 12 października, kiedy to po godzinie 18:00 do stanowiska kierowania gnieźnieńskiej komendy Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w Łopiennie w gminie Mieleszyn. Obiekt miał być wypełniony słomą.

Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał w to miejsce 3 zastępy JRG Gniezno oraz zastępy OSP: Mielno, Łopienno, Ułanowo, Janowiec Wlkp. oraz Mieleszyn. Do pomocy przyjechała również cysterna z Wągrowca, dostarczając wodę.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że ogniem objęty jest cały murowany budynek o wymiarach około 30 na 15 metrów, który w 60% wypełniony był słomą. Działania gaśnicze polegały na sprawieniu łącznie 7 linii gaśniczych okrążających budynek. Zorganizowano również punkt czerpania wody z pobliskiego stawu, a po ugaszeniu ognia całą słomę wywieziono maszynami rolniczymi, a następnie dogaszono na pobliskim polu.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane